Ocieplenie klimatu

Póki pogoda dopisuje, w ogrodzie spędzamy jak najwięcej czasu, również po zmierzchu. Wystarczy rozpalić małe ognisko, bądź zaopatrzyć się w ogrodowy kominek i od razu robi się przyjemnie i ciepło.

Chłód już daje się we znaki. Z nostalgią wspominamy letnie upały, długie wieczory spędzane pod gołym niebem. Nie zasmucajmy się. Przecież jesienią również można w ogrodzie miło spędzić wieczór. Wystarczy zadbać o źródło ciepła.

Kominek w ogrodzie

Dobrym rozwiązaniem jest kominek ogrodowy. Umiejscowiony na tarasie bądź na placyku wypoczynkowym daje upragnione ciepło. Niestety budowa takiego obiektu to spore przedsięwzięcie, nierzadko dość kosztowne. Miejsce oraz wygląd kominka musi zatem zostać dobrze przemyślane. To budowla na lata. Nie można go przecież przenosić z miejsca na miejsce.

Przy ognisku

O wiele prostszym rozwiązaniem jest stałe miejsce na ognisko. Należy je starannie przygotować. Powinno znaleźć się na uboczu, z dala od drzwi wejściowych do domu i okien, aby dym z ogniska nie wdzierał się do mieszkania. Wokół paleniska natomiast należy zostawić wolne miejsce np. na ławeczki. W najbliższym sąsiedztwie nie powinny rosnąć drzewa, aby gorący płomień i iskry lecące z ognia nie zniszczyły korony drzew, ani nie wznieciły ognia. Koniecznie należy również przygotować miejsce na składowanie drewna na opał. I już możemy poczuć się jak na biwaku.

Paleniska ogrodowe

Dla osób ceniących sobie porządek i wygodę świetnym rozwiązaniem są przenośne paleniska. Wykonane ze stali bądź żeliwa, można postawić w każdym zakątku ogrodu, a po zgaszeniu ognia i wystygnięciu paleniska – schować je w ustronne miejsce. W sprzedaży pojawiło się sporo ciekawych propozycji. Oto kilka z nich:

 

Tekst M. Ćwikła, zdjęcia serwisy prasowe firm

Dodaj komentarz

Instagram