Szklana pogoda

Bezkresna szarość i ponure deszczowe dni otuliły świat swymi smutnymi ramionami. Melancholia przenika do wnętrz. Chłodne odcienie rozmytego niebieskiego i szarości uzupełniają się nawzajem tworząc malownicze i subtelne kompozycje.

Czy takie wnętrza są zimne i bez wyrazu? Nic podobnego. Cechuje je harmonia i spokój. Z natury są eleganckie. Brak przeładowania kolorami wpływa kojąco na nasze zmysły. Ciepła dodają elementy drewniane w swoim naturalnym kolorze, miękkie, miłe w dotyku tkaniny, wełniane narzuty, puszysty dywan.

Najbardziej udane tło dla spokojnych sypialni i salonów tworzą odcienie brudne, złamane, wyglądające na nieco postarzałe. Mocniejsze, intensywne niebieskie barwy sprawdzają się w charakterze akcentów. Szarość natomiast jest doskonale neutralna, uniwersalna i trudno się dziś bez niej obyć. Bardzo ciemne szarości są eleganckie i stanowią wspaniałe tło dla miejskich wnętrz.

Galeria aranżacji w odcieniach niebieskiego i szarości:

Kojący wpływ niebieskiego

Niebieski w swych niezliczonych cudownych odcieniach i zróżnicowanej głębi działa niebywale kojąco. Uspokaja i relaksuje, wspiera intuicję. Wskazany jest dla osób wyczerpanych psychicznie, potrzebujących spokoju i wypoczynku. Pomaga zwiększać uwagę i poprawić koncentrację, a także wspomaga walkę z depresją zimową. Najnowsze badania wykazują, że światło niebieskie, nawet o małej intensywności pomaga w leczeniu sezonowej depresji równie skutecznie co duże ilości światła białego.

Tekst M. Ćwikła, zdjęcia serwisy prasowe firm

Dodaj komentarz

Instagram