W kolorze dyni

Ciepły, energetyczny pomarańczowy kolor dobrze wpływa na samopoczucie. Warto mieć go w pobliżu, gdy za oknem robi się coraz bardziej szaro.

O wspaniałych wartościach odżywczych dyni nie trzeba nikogo przekonywać. Jest bogata w witaminy i minerały, a zwłaszcza w cynk. Od wieków jest używana zarówno w kuchni jak i medycynie naturalnej. Wystarczy spojrzeć na jej energetyczny, intensywnie nasyconym kolor, a od razu poprawi się humor. Dlaczego tak się dzieje? Otóż kolor pomarańczowy dodaje energii i polepsza humor, a jednocześnie ma właściwości harmonizujące – ludzie w otoczeniu tej barwy stają się bardziej pogodni i gościnni. Pobudza też kreatywność, dlatego warto zastosować ten kolor w miejscu pracy. Cieszy rano, a wieczorem zapewnia poczucie ciepła i komfortu, a także bezpieczeństwa.

Galeria inspiracji kolorem dyni:

Pomarańczowy w domu

Dzięki tej barwie, wnętrze emanuje ciepłem i światłem, które sprawiają, że ma się wrażenie, jakby dom zawsze był pełen słońca. To lek na monotonię. Bardzo ważną zaletą tego koloru jest również jego uniwersalność. Można go łączyć niemal z wszystkimi kolorami, wzorami, stylami. Pozwala osiągnąć dowolne efekty stylistyczne. Co ważne, by rozweselić ponury wystrój pomieszczenia, wystarczy wprowadzić nawet jeden element w tym kolorze.

Tekst M. Ćwikła, zdjęcia serwisy prasowe firm

Dodaj komentarz

Instagram