Barwna sztuka Fridy Kahlo w specjalnej kolekcji gadżetów od Empiku

Przeszywające spojrzenie spod mocno zarysowanych brwi, misterne uczesanie ozdobione kwiatami, wzorzyste kreacje nawiązujące do meksykańskich strojów ludowych – tę charakterystyczną postać kojarzy z dzieł sztuki i archiwalnych zdjęć niemal każdy.

Frida Kahlo jest niekwestionowaną ikoną XX wieku, a jej niepowtarzalne płótna należą do najbardziej rozpoznawalnych w historii malarstwa. Empik we współpracy z Frida Kahlo Corporation stworzył kolekcję gadżetów inspirowanych stylem i wizerunkiem artystki. Znalazły się w niej artykuły papiernicze, przedmioty codziennego użytku i elementy dekoracyjne.

 

 

Gadżety z limitowanej kolekcji Frida Kahlo wypełniają każde miejsce intensywnymi kolorami i niezwykłą energią, którą emanują obrazy malarki. Notesy, długopisy i planery zdobione wielobarwnymi kwiatami pozwolą z przyjemnością planować każdy kolejny dzień. Dekoracyjne poduszki, pokryte florystycznymi wzorami szkatułki czy kubki z wizerunkiem Fridy Kahlo dodadzą wnętrzu szczypty meksykańskiego folkloru, którym zachwyca się cały świat. Natomiast designerskie torby, etui i lusterka sprawią, że niepowtarzalna estetyka znajdzie się na wyciągnięcie ręki, gdziekolwiek się udamy.

Kolekcja powstała we współpracy z Frida Kahlo Corporation i jest dostępna w salonach stacjonarnych i na Empik.com od 27 stycznia.

Źródło: Empik

Dodaj komentarz

Instagram