Czar i urok baterii Laufen

Baterie Laufen to przysłowiowa „kropka nad i”, bo stanowią dopełnienie aranżacji. Szczególnie sprawdzą się w kolekcjach o bardzo charakterystycznym designie np. w połączeniu z ceramiką łazienkową czy wannami w tej samej linii wzorniczej.

Seria baterii Curveprime jest bardzo ozdobna i charakterystyczna, a jej linia idealnie koresponduje z umywalkami Palace. Wiele modeli baterii umywalkowych sztorcowych lub ściennych pozwala na tworzenie różnorodnych kompozycji z umywalkami.

 

 

Baterie KartellbyLaufen oferują szereg modeli. Występują w wersji minimalistycznej, ale dostępne są też w wersji z dyskiem z tworzywa, który stanowi dodatkową półkę. Dysk ma różne kolory, takie jak dodatki łazienkowe. Można znaleźć tu zarówno uniwersalne, klasyczne jak i najmodniejsze barwy: bursztynową, pomarańczową, niebieską, transparentną, szarą dymioną, białą, czarną, zieloną, różową.

 

 

Bardzo charakterystyczną propozycją jest bateria Val i z pewnością najlepiej będzie się prezentować z umywalkami Val. Jest to ciekawa i niepowtarzalna propozycja, która w dodatku cechuje się ekologicznym przepływem wody 5,7l/min.

 

 

Istotną kwestią przy wyborze baterii będzie ekologiczny sposób wykorzystania wody i energii. Laufen oferuje rozwiązania redukujące zużycie wody i energii do 30% dzięki oszczędzającemu wodę regulatorowi przepływu, a także ograniczeniu objętości wody (FlowControl). Bateria umywalkowa w serii Twinplus, Cityplus zero i Cityplus cechuje się ekologicznym przepływem – 5,7 l / min. Ponadto baterie z serii City plus są bardzo uniwersalne , a ich wylewki występują w kilku długościach przez co pasują do wielu modeli umywalek.

 

 

Laufen proponuje także wersję ekonomiczną: baterię City pro idealną do serii Pro. Bateria jest wyposażona w głowicę Ecototal z możliwością ograniczenia temperatury i przepływu wody.

Baterie Laufen mają swoją długą tradycję, ponieważ w 2007r. firma wykupiła najstarszego producenta armatury sanitarnej w Szwajcarii, spółkę Similor (założoną przez Charlesa Kuglera w 1854 r.), a już dwa lata później ruszyła w miejscowości Laufen nowoczesna fabryka armatury marki LAUFEN. Baterie mają 5 lat gwarancji.

Źródło: Laufen

Dodaj komentarz

Instagram