Czas na wiosenną modernizację kuchni

Kuchnia jest jednym z najistotniejszych pomieszczeń w domu tuż po salonie, dlatego co jakiś czas zastanawiamy się nad jej odświeżeniem. Wiosna to doskonały czas, by rozpocząć prace remontowe. Oprócz zmiany aranżacji wnętrza warto także rozważyć instalację nowoczesnych rozwiązań pozwalających na oszczędność wody, jak elektroniczna bateria czy zmywarka.

Kuchnia to centrum aktywności wszystkich domowników, dlatego jest również jednym z najintensywniej użytkowanych pomieszczeń. Oprócz drobnych napraw co jakiś wymaga ona remontu. Niekiedy obejmuje on nie tylko rearanżację wnętrza, lecz także wymianę wyposażenia na bardziej nowoczesne, energooszczędne i oferujące więcej komfortowych funkcji. Głównym trendem jest obecnie ekologia i zastosowanie inteligentnych rozwiązań, które nie tylko pozwolą ograniczyć zużycie wody i energii, lecz także znacząco podnieść komfort codziennego użytkowania kuchni. Dlatego planując wiosenną rewolucję w kuchni, warto rozważyć montaż baterii uruchamianej na podczerwień czy np. ergonomicznej zmywarki do naczyń. W ofercie firmy SCHELL można znaleźć inteligentną i praktyczną armaturę, która pozwoli na dokonanie takich zmian bez kosztownych przeróbek instalacji.

Dlaczego warto zamontować elektroniczną baterię w kuchni?

Wszystkie czynności wykonywane w kuchni wymagają sporych ilości wody potrzebnej do gotowania, mycia produktów spożywczych, naczyń i powierzchni. Zastosowanie specjalnego perlatora w celu uzyskania oszczędności nie jest w tym przypadku dobrym rozwiązaniem, gdyż obniżenie przepływu wody mogłoby utrudnić codzienne korzystanie z armatury. Bardzo efektywnym sposobem na ograniczenie zużycia wody może być montaż elektronicznej baterii SCHELL GRANDIS E. Praktyczne rozwiązanie łączy w sobie funkcje klasycznej baterii uruchamianej na podczerwień z jednouchwytową. Aby przepłukać ręce czy owoce, wystarczy tylko zbliżyć je do sensora podczerwieni, a dopływ optymalnej ilości wody uruchomi się samoczynnie. W ten sposób można uniknąć niepotrzebnych strat wody i dotykania baterii, co pozwala utrzymać ją dłużej w czystości. Czas wypływu wynosi standardowo 15 sekund, jednak można go dopasować do indywidualnych potrzeb. Jeśli jednak potrzebny jest ciągły wypływ wody, np. aby napełnić konewkę, wystarczy użyć zamontowanej po prawej stronie korpusu tradycyjnej dźwigni. W tym bezdotykowym rozwiązaniu pomyślano również o ochronie przed poparzeniem w postaci ogranicznika wody gorącej. Rozwiązanie jest dostępne nie tylko w wersji zasilanej sieciowo, lecz także na baterie alkaliczne 6 A, dlatego jego montaż nie wymaga prowadzenia dodatkowych przewodów.

 

 

Ekspresowe podłączenie zmywarki

Zmywarka to w dzisiejszych czasach często spotykany element wyposażenia nowych budynków mieszkalnych, gdyż pozwala zaoszczędzić czas i wodę potrzebną do mycia naczyń. Dlatego remontując starą kuchnię, warto o niej pomyśleć, szczególnie że tego rodzaju urządzenia są oferowane w coraz wyższych klasach oszczędności wody i energii. Zazwyczaj jej podłączenie w kuchni wymaga stworzenia oddzielnego przyłącza wodnego, jednak dzięki rozwiązaniom SCHELL nie jest to konieczne. Wystarczy użyć odpowiednio dobranego zaworu przyłączeniowego z dodatkową złączką, która pozwoli podłączyć urządzenie do istniejącego wyjścia baterii umywalkowej umywalki. Kombinowany zawór regulacyjny SCHELL posiada dwa pokrętła do regulacji ciśnienia wody dostarczanej do poszczególnych przyborów oraz gwintowaną złączkę do przyłączenia węża zmywarki. Dzięki temu można niezależnie zamykać i otwierać dopływ wody do zmywarki i baterii kuchennej. Oznacza to, że np. w razie awarii urządzenia AGD można odciąć dopływ wody do niego i nadal swobodnie korzystać ze zlewu. Armatura została wyposażona w odporną na wyrwanie złączkę ze stożkiem zaciskowym, który gwarantuje szczelność nawet po wielu latach eksploatacji. Aby zapewnić odpowiednie odprowadzenie zużytej wody do kanalizacji, wystarczy wymienić syfon pod umywalką na model wyposażony w króciec do podłączenia węża.

 

 

Wyposażając kuchnię w ultranowoczesną armaturę elektroniczną i energooszczędne wyposażenie, można jej nadać prawdziwie nowoczesny charakter – nie tylko z wyglądu. Przeróbki instalacji wcale nie muszą być kosztowne, dzięki rozwiązaniom SCHELL, które zapewniają komfort zarówno na etapie montażu, jak i użytkowania.

Źródło: SCHELL

Dodaj komentarz

Instagram