Jak osiągnąć well-being we wnętrzach?

W dzisiejszym świecie coraz więcej czasu spędzamy w pomieszczeniach, więc coraz częściej staramy się w sposób świadomy aranżować nasze domy i mieszkania. W jaki sposób osiągnąć well-being, czyli dobre życie i balans za pomocą wystroju?

WPROWADŹ ZIELEŃ I WYKORZYSTAJ DESIGN BIOFILNY

Design biofilny to nowy sposób na połączenie natury i przestrzeni wewnętrznych, tak aby we własnym domu stworzyć zrównoważone środowisko, w którym możemy uczyć się, pracować i żyć. Zieleń i materiały naturalne dodają wnętrzom dobrej energii i sprawiają, że czujemy się lepiej. Rośliny wpływają też na nasze emocje, pomagają nabrać sił witalnych, pozwalają na większe skupienie i zebranie myśli. Niestety, codzienne wizyty w lesie dla wielu mieszkańców miejskich aglomeracji są niemożliwe. Warto więc przenieść odrobinę lasu do miejsc, w których spędzamy najwięcej czasu – do domu czy biura. Jeśli we wnętrzach chcemy zastosować biofilny design, pamiętajmy o następujących elementach: naturalnym świetle, wprowadzeniu zieleni, zadbaniu o czyste powietrze, wyważeniu kolorystycznym wnętrza i naturalnych teksturach. Jeśli połączymy te elementy z osobistymi akcentami na pewno wpłynie to pozytywnie na nasze samopoczucie.

 


TechniStone®, Trend Collection, Noble Grey Matt

ZADBAJ O ERGONOMIĘ

Ergonomia polega na dostosowaniu środowiska, w którym funkcjonujemy pod nasze indywidualne potrzeby. Obejmuje przyjazny dla użytkownika design, komfort i dobre samopoczucie. We wnętrzach to także kształty, funkcje, ale i kolory. Wszystkie te elementy wpływają na nasz well-being. Dekorując wnętrza pamiętajmy, że kolory dzielimy na aktywne i pasywne. Aktywne, jak na przykład różowy, żółty i inne jasne kolory sprawiają, że pomieszczenie jest większe i jaśniejsze. Natomiast pasywne, czyli ciemne kolory, takie jak zielony czy fioletowy dodają wnętrzom intymność i ciepła.

ZACHOWAJ HARMONIĘ DZIĘKI NATURALNYM MATERIAŁOM

Czy odczuwasz różnicę między drewnianą a plastikową miską? Zapewne tak. Drewno, kamień i metale, czyli materiały naturalne mogą wzbogacić i ożywić nasz dom. Ich główna wartość polega na długoterminowej użyteczności, naturalnym wyglądzie i wprowadzeniu harmonii do wnętrza. Jeśli szukamy rozwiązań związanych z naturą warto poszukać inspiracji w najnowszej kolekcji Trend od TechniStone®. Znajdziemy w niej m.in. wzór Ambiente Light. Materiał przypomina surowy, hartowany kamień urozmaicony subtelnymi elementami, które dodają mu niepowtarzalnego charakteru. Co istotne, materiał posiada o wiele wyższą plamoodporność i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne w porównaniu do tradycyjnego kamienia. Kamień TechniStone® to materiał długowieczny, zostaje z nami praktycznie na całe życie.

 


TechniStone®,Trend Collection, Ambiente Light

 

POZBĄDŹ SIĘ BAŁAGANU

Rewolucyjna mantra Marie Kondo, autorki znanej na całym świecie książki Magia sprzątania radzi, aby trzymać tylko te przedmioty, których posiadanie daje nam przyjemność i przynosi radość, a wyeliminować te, które nic nie wnoszą. Jeśli nie możemy utrzymać porządku w domu, oznacza to, że mamy zbyt wiele przedmiotów. Brak porządku potrafi skutecznie zakłócić odpoczynek, sen, a także pracę. Starajmy się traktować swoje wnętrza jak małe centrum wellness. Stwórzmy dla siebie przestrzeń, w której możemy czytać, medytować i kontemplować. Otaczajmy się rzeczami, które nas uszczęśliwią i mają dla nas wymiar osobisty, jak na przykład ulubione książki lub zdjęcia.

 

TechniStone®, Trend Collection, Gobi Urban Matt

 

www.technistone.com/pl

 

Dodaj komentarz

Instagram