“LUCE È COLORE” – światło jest kolorem

17 października w Warszawie odbyło się zorganizowane przez firmę Axolight wyjątkowe spotkanie, którego gościem specjalnym był Rainer Mutsch
– uznany europejski projektant.

Pochodzący z Austrii Rainer Mutsch to jeden z najbardziej inspirujących i innowacyjnych projektantów w Europie. Wszechstronnie wykształcony na uczelniach w Danii, Niemczech i Austrii, prowadzi własne studio projektowe w Wiedniu i podejmuje się zróżnicowanych wyzwań w obszarze designu. W skład jego dorobku wchodzi m.in. kolekcja lamp Orchid, stworzona dla włoskiej firmy oświetleniowej Axolight. Usytuowana między modernizmem a post-minimalizmem Orchid jest jedną z najbardziej popularnych lamp w ofercie Axolight.

W kolekcji lamp Orchid źródłem światła jest punktowe oświetlenie w zaawansowanej technologii LED, umieszczone na – inspirowanej kształtem łodygi kwiatu – smukłej strukturze lampy. Podczas spotkania, które odbyło się w Studio Jasna Sprawa, Rainer wyjaśnił, jak te dwa aspekty połączyły się w Orchid: Natura jest dla mnie głównym źródłem inspiracji twórczej. W przypadku kolekcji Orchid przyglądałem się temu, w jaki sposób pąki kwiatowe są połączone z łodygą. To zainicjowało pomysł stworzenia lampy podłogowej, która dawałaby zarówno bezpośrednie, jak i pośrednie światło. Jestem zafascynowany tym, w jaki sposób kwiat wydaje się być delikatny blisko łodygi i jak ujawnia potem swoje piękno w procesie kwitnienia. Zacząłem eksperymentować ze szkicami elementu centralnego lampy, którego kształt pozwoliłby na wielopunktowe rozprzestrzenianie się światła.

Rainer jest jednym z niewielu projektantów tworzących w oparciu o wykonane ręcznie szkice. Zawsze ma pod ręką notatnik i ołówek, w którym może kreślić inspiracje dla swoich prac. Bardzo ważna jest dla niego funkcja przedmiotów i ich użyteczność. Podczas procesu projektowego Rainer przez dłuższy czas „przebywa” z kreowanym przedmiotem, aby w pełni wydobyć zawarty w nim potencjał. Esencją jego pracy twórczej jest bliski kontakt z emocjami i takie wyrażenie pasji, aby mogła się ona ujawnić w finalnej formie obiektu. Rainer bezkompromisowo podchodzi do jakości materiałów, z których wykonane będą produkty – często eksperymentuje z różnymi tworzywami.

Goście spotkania z Rainerem mogli zapoznać się także z najnowszym katalogiem Axolight, sygnowanym hasłem Luce è Colore – co po włosku oznacza „Światło jest kolorem”. Na ponad 300 stronach katalogu Axolight pokazuje, jak wypełnić przestrzeń w domu czy biurze kolorem – czyli światłem. Zgodnie z aktualnymi trendami, oświetlenie jest jednym z kluczowych elementów we wnętrzach, zamiast być tylko funkcjonalnym dodatkiem do nich.

Do aranżacji przestrzeni w Studio Jasna Sprawa zostały wykorzystane meble tre productmarki założonej przez Tomka Rygalika, partnera wydarzenia.

Źródło: serwis prasowy Axolight

www.axolight.it

www.instagram.com/axolight

www.facebook.com/AXOlight-226592274138541/

 

Kontakt do Axolight w Polsce:

Patrycja Raczko-Fabisiak I  +48 603 747 749  I  patrycja.raczko@gmail.com

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Instagram