Natura w łazience. Nowe trendy, pomysły, rozwiązania

Świat flory i fauny często inspiruje projektantów wnętrz naszych domów.  Docenimy naturalne materiały: drewno, rattan, wiklinę, szkło, ceramikę, kamień, przedmioty o kształtach i wzorach inspirowanych przyrodą, kolorami ziemi: beżu i brązu, łagodnej szarości, stłumioną żółcią i zielenią. Wnętrza inspirowane naturą sprzyjają relaksowi. Tworzą kojącą atmosferę i co ważne nie są zarezerwowane wyłącznie do salonu czy sypialni. Motywy, materiały, kolory rodem z przyrody mogą dominować w całym mieszkaniu, w tym także w łazience, stanowiąc doskonałą alternatywę dla stylu glamour czy loft. W nowej wiosenno letniej kolekcji 2021 Leroy Merlin produkty i materiały wykończeniowe do łazienki w naturalnej stylistyce zajmują poczesne miejsce.
 

Na co powinniśmy zwrócić uwagę gdy pragniemy zaprosić naturę do naszej łazienki?

Preferowane materiały: ceramika, drewno, kamień, szkło, metal i inne naturalne materiały. Są co prawda nieco droższe i wymagające w pielęgnacji ale szlachetne, trwale i  przyjazne dla użytkownika i środowiska.
Kolorystyka: postawmy na spokojne, stonowane barwy kojarzone z ziemią, wodą, powietrzem, rośliną
Motywy dekoracyjne: w przyrodzie nie znajdziemy prostych linii i geometrycznych form tylko miękkie i obłe wzory, wypukłości, niedoskonałości, przetarcia, prążki, wystrzępienia.  Zainspirujmy się strukturą kamienia, wybarwieniem drewna, kształtem liści i kwiatów.
Rośliny doniczkowe stanową doskonały akcent kolorystyczny w łazience o ile mamy dostęp do naturalnego światła.
Pamiętajmy także o rozwiązaniach minimalizujących nasz wpływ na środowisko, a przede wszystkim oszczędzajmy wodę i energię. Rezygnujemy z wanny na rzecz prysznica. Zamontujmy baterie łazienkowe z funkcją oszczędzania wody  energii. Korzystajmy z czujników ruchu i ściemniaczy.

 

 

Meble łazienkowe

Nawet niewielka łazienka może być wygodna i funkcjonalna gdy zadbamy o miejsce do przechowywania. Wybierając meble łazienkowe warto skoncentrować się na jednej wybranej serii. Dzięki temu zapewnimy sobie nie tylko odpowiednie miejsce do przechowywania, ale także jednolitą stylistykę. Nie zapominajmy o mniejszych elementach wystroju jak np. lustra, które optycznie powiększą przestrzeń oraz blatach, stopniach dla dzieci, uchwytach pod prysznic itp. W naturalnej aranżacji łazienki z pewnością sprawdzą się meble łazienkowe z serii LOFT, ARUBA, BALI, BROOKLYN oraz blaty z drewna teakowego, dębu i bambusa.

 

 

Ściany i podłogi

Płyty i płytki ceramiczne idealnie wpisują się w aranżacje inspirowane światem przyrody. Są naturalne i wytrzymałe, doskonale naśladują naturę, mogą mieć dowolne faktury i kolory. Mają też uniwersalne zastosowanie. Gresy służą do wykończenia wszystkich powierzchni pionowych i poziomych, a glazura i mozaika sprawdzi się na ścianach. Decydując się na ceramiczną na podłogę warto zastosować płytki antypoślizgowe o odpowiedniej klasie ścieralności.

 

 

Dekoracyjne umywalki i armatura

Umywalka: jeszcze do niedawna biały, nudny ale niezbędny element wyposażenia  teraz może stać się prawdziwą ozdobą. Nowe umywalki przeszły prawdziwą metamorfozę i zachęcają do stylistycznych eksperymentów, nie tracąc nic ze swoich walorów użytkowych. Nablatowe, wolnostojące, wpuszczane w blat, o klasycznych lub organicznych formach i bogatej kolorystyce zaskakują różnorodnością. Niezbędnym uzupełnieniem nowoczesnej umywalki, niezależnie od jej kształtu, koloru i stylu powinna być nowoczesna bateria z funkcją oszczędzania wody. 

 

 

Oświetlenie

Niezmiernie ważne jest dobre oświetlenie łazienki. Nie warto na nim oszczędzać. Niezależnie od jej wielkości potrzebujemy kilku źródeł światła, tak aby każda strefa była dobrze oświetlona. Światło nastrojowe zapewnią lampy sufitowe czy plafoniery. Reflektorki, kinkiety i listwy ledowe będą niezastąpione do oświetlenia lustra, strefy relaksu, wnęki itp.  Projektując oświetlenie do łazienki pamiętajmy by lampy były przeznaczone do montażu w strefach wilgotnych (IP44). Wybierajmy energooszczędne żarówki i lampy LED.

 

 

Dekoracyjne detale

Stanowią niezbędne uzupełnienie każdej łazienki. Pozwalają utrzymać porządek i nadać indywidualny charakter.  „Mniej znaczy więcej” to złota zasada dobrej i wygodnej aranżacji.

 

 

Kompleksowe usługi

Łazienka należy do tych pomieszczeń, których urządzenie sprawia sporo problemów. Najczęściej niewielka musi zaspokoić wiele różnych oczekiwań i potrzeb wszystkich domowników. Stajemy więc przed dylematem co wybrać i jak ją wyposażyć. Warto w takiej sytuacji „oddać się w ręce” specjalisty – projektanta, który pomoże stworzyć idealną łazienkę.

Zatrudnieni w sklepach Leroy Merlin wyspecjalizowani w projektowaniu łazienek projektanci doradzą, zaprojektują i pomogą skompletować listę niezbędnych produktów.  Osoby, które chciałyby wypróbować swoich sił w samodzielnym projektowaniu wnętrz mogą  skorzystać z ze specjalnej, prostej w obsłudze aplikacji dostępnej na: www.leroymerlin.pl, a następnie zweryfikować swoje pomysły na spotkaniu z projektantem.

Leroy Merlin oferuje także usługę pomiaru pomieszczenia, transportu, montażu mebli i wyposażenia oraz podłączenia urządzeń i sprzętu. Warto skorzystać z kompleksowego pakietu usług i dzięki temu szybciej i sprawniej zrealizować swoje marzenie o wygodnej, funkcjonalnej i pięknej łazience.

Źródło: Leroy Merlin

Dodaj komentarz

Instagram