Nietypowe rozwiązania wnętrzarskie z konglomeratem kwarcowym
Konglomerat kwarcowy to niesłychanie wszechstronny materiał, które swoje miejsce znajdzie nie tylko na blacie kuchennym. W zależności od potrzeb, po uzgodnieniu z pracownią kamieniarską możemy zastosować go jako okładzinę ścienną, obudowę kominka, a także wykonać z niego stół lub stolik kawowy. Przedstawiamy realizacje ze wzorami Technistone.
Okładzina ścienna z konglomeratu kwarcowego to dobry pomysł na wykończenie wnętrza szczególnie w miejscach, które są narażone na zabrudzenie – ściany w przedpokoju, korytarzu, klatce schodowej czy łazience. Materiał warto wziąć pod uwagę nie tylko z powodu jego praktyczności. Duży wybór wzorów, kolorystyka oscylująca od czerni do bieli, możliwość łączenia użylenia i dostępność płyt w różnych wymiarach, z których największy to 320 cm x 160 cm, sprawia, że rozwiązanie może być spełnieniem wnętrzarskich marzeń.
Także kominek może zostać obudowany konglomeratem kwarcowym. Możliwość wyboru pomiędzy trzema rodzajami wykończenia: w polerze, macie lub niestandardowej powierzchni 3D terra daje spore możliwości. Obudowa wykonana z kwarcogranitu będzie nie tylko łatwa w pielęgnacji, ale i odporna na zarysowania czy uszkodzenia mechaniczne. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym na realizacji ze zdjęcia jest wyfrezowanie materiału.
W przeciwieństwie do spieków, czyli wielkoformatowych płyt gresowych, konglomerat kwarcowy umożliwia uzyskanie tak fantazyjnej formy wykończenia.
Z konglomeratu kwarcowego możemy wykonać także stół jadalniany lub stolik kawowy. Po tę opcję często sięgają osoby, które mają już blat z tego samego materiału w swojej kuchni i chcą zachować spójność wzoru we wnętrzu. Projektując tak niestandardowy w formie mebel, trzeba wziąć pod uwagę rodzaj konstrukcji, na której spocznie blat – najczęściej jest ona stalowa, a rzadziej wykonana z drewna.
Źródło: Technistone