Aranżacja wnętrz ‒ zarówno przestronnego domu, jak i niedużego mieszkania bądź sypialni jest wymagającym zadaniem. Przez cały czas należy pamiętać o designie, jak również o tym, by wszystkie elementy współgrały ze sobą. Istotny jest dobór mebli, oświetlenia, tkanin dekoracyjnych, roślin. Nawet niewielki szczegół może całkowicie odmienić naszą przestrzeń. Sprawić, że stanie się bardziej przytulna, nabierze eleganckiego charakteru, ożywi się.

Dobór mebli i dodatków to oczywiście dopiero połowa sukcesu. Kolejną kwestią jest rozstaw elementów, powinny być rozplanowane tak, by podkreśliły potencjał przestrzeni i ukrywały jej ewentualne mankamenty. Dobrze dokładnie przemyśleć każdy krok, dzięki temu stworzymy wyjątkową przestrzeń w 100% w naszym stylu.

Porady aranżacyjne

Zapraszam Cię serdecznie do przeczytania ciekawych artykułów, w których prezentuję różnorodne rozwiązania aranżacyjne. Dzięki temu nauczysz się łączyć ze sobą kolory w fantazyjny, jednak pasujący do całości sposób, dowiesz się także, co w danym sezonie jest modne i zasługuje na Twoją uwagę. Z zawodu jestem dziennikarką oraz architektem krajobrazu, pasjonuję się aranżowaniem i funkcjonalnym urządzaniem otaczającej mnie przestrzeni. Artykuły dostępne na tej stronie stale są przeze mnie aktualizowane.

Planowanie przestrzeni

Decydując się na aranżację wnętrz, należy najpierw zastanowić się nad tym, jaką funkcję będzie pełnić każde z pomieszczeń. Pozwoli to na określenie indywidualnych potrzeb i wymagań. Warto zdecydować się na podzielenie mieszkania lub domu na dwie strefy: prywatną oraz wspólną. Każdy z domowników powinien znaleźć w przestrzeni prywatnej swój kąt, dzięki temu dużo łatwiej będzie można stworzyć odpowiednią aranżację.

Na co zwrócić uwagę podczas urządzania wnętrz?

Ważny jest nie tylko dobór odpowiednich mebli i dodatków, ale także barw. Z pewnością ponadczasowymi kolorami są biel, czerń, odcienie szarości. Jeżeli nie wiesz, na jaki kolor pomalować określone pomieszczenie, warto zdecydować się na klasykę, czyli biel, szarość lub jasne barwy. Meble i dekoracje powinny zostać w sposób funkcjonalny wkomponowane w przestrzeń tak, aby nie przeszkadzały w codziennych czynnościach. Warto również zdecydować się na zakup odpowiedniego oświetlenia oraz roślin.

 

Jeśli chcesz poznać tajniki aranżacyjne, a także w sposób przemyślany połączyć ze sobą wszystkie elementy, zachęcam Cię do śledzenia artykułów umieszczanych na tej stronie.

Instagram