Jeśli chcą Państwo urządzić ogród, by móc spędzać w nim miło czas, to dzięki vivadom.pl jest to możliwe. Znajdą tu Państwo inspiracje, które pozwolą stworzyć wymarzoną aranżację przestrzeni wokół domu. Problem może stanowić zarówno wybór odpowiednich roślin do ogrodu, jak i stworzenie spójnego anturażu w wybranej stylistyce. Podpowiadamy zatem, w jaki sposób zrobić to dobrze.

Zaprojektowanie naturalistycznego ogrodu, który będzie zachwycał przez cały rok, wymaga doboru krzewów i roślin ozdobnych, które są mrozoodporne. Wbrew pozorom można również zasadzić wiele gatunków, które nie zrzucają swojej pokrywy na zimę, w związku z tym stale cieszą nasze oczy. Najbardziej różnorodne, a jednocześnie najciekawsze są ogrody, w których wykorzystuje się zarówno nasadzenia szpalerowe, żywopłoty, jak i byliny ogrodowe. Istotne znaczenie ma również ochrona poszczególnych gatunków przed szkodnikami. Czasem posadzenie określonych roślin może uchronić inne przed zniszczeniem i chorobami. Bez profesjonalnej wiedzy trudno jest odpowiednio rozplanować nasadzenia tak, by obok siebie nie znalazły się konkurujące ze sobą, ekspansywne rośliny lub takie o innych wymaganiach, co do zasobności gleby w składniki odżywcze i stopnia jej wilgotności.

Oglądając nasze ogrodowe inspiracje, możesz znaleźć coś odpowiedniego do każdego stylu. Poza roślinami bardzo ważne jest wybranie architektury ogrodowej. Zatem altanki, ławki, czy duże inspekty muszą znaleźć swoje miejsce. Ważne jest również wykorzystanie właściwych materiałów do podkreślenia wybranej aranżacji tarasu. Stąd doniczki do stylistyki industrialnej mogą być posadowione na stalowych stelażach, z kolei w estetyce hi-tech można wykorzystać wariant z podświetleniem LED. Dobór oświetlenia ma duże znaczenie, a nasza galeria zdjęć umożliwi Państwu znalezienie ciekawych rozwiązań, takich jak np. latarenki działające na baterię słoneczną.

Oczywiście, jeżeli znajdą Państwo coś odpowiedniego, to każdy pomysł jesteśmy w stanie rozwinąć według potrzeb. Zajmujemy się bowiem kompleksowym projektowaniem zieleni na terenie Warszawy i jej okolic.

Instagram