Urządzanie salonu

Urządzanie wnętrza salonu

Ponadczasowym i niezwykle eleganckim rozwiązaniem jest urządzanie otwartych salonów, połączonych z kuchnią i jadalnią. Ciekawym wyborem jest także tworzenie spójnej przestrzeni reprezentacyjnego pokoju i ogrodu zimowego. Jeśli decydują się Państwo na taką aranżację, to możemy zaprojektować ogród zimowy w taki sposób, by doskonale współgrał z wnętrzem salonu.

Niewątpliwie urządzanie salonu należy rozpocząć od zaplanowania kolorystyki ścian. Najlepiej wybrać taką inspirowaną naturą i od razu zdecydować o doborze dekoracji, jakie mają się znaleźć w pokoju. Ściana wykończona tapetą z trójwymiarowym efektem,  znajdująca się naprzeciw przeszklonych drzwi, prowadzących na patio, może stworzyć wrażenie jeszcze większej przestrzenności.

Wybierając dodatki do minimalistycznego salonu, warto zdecydować się na wysokie donice, w których można umieścić rośliny tropikalne, albo kwitnące trawy ozdobne. W ten sposób aranżacja staje się ciekawsza. Takie samo rozwiązanie sprawdzi się w ogrodzie zimowym. Dzięki temu wystrój staje się spójny, a oranżeria jest dekoracyjnym przedłużeniem salonu. Do reprezentacyjnego wnętrza w stylistyce glamour, z eleganckimi tapicerowanymi pikowanymi sofami czy szezlongami, a także fotelami, doskonale pasują kryształowe dodatki. Mogą być to nie tylko żyrandole, ale również interesujące dekoracje czy eleganckie wazony, do których można włożyć świeże kwiaty z ogrodu we francuskim stylu, np. róże, czy hortensje.

Tworzenie współgrających ze sobą aranżacji ogrodu i otwartego salonu sprawia, że wnętrze pokoju dziennego nigdy nie będzie banalne. Można uzupełnić je o sezonowe rośliny. Zatem dekoracje są proste do uzyskania, a jednocześnie niepowtarzalne. Nawet suszone kwiaty świetnie sprawdzą się w salonie, zarówno w bukietach, jak i ramach. Podkreślą wystrój zarówno w skandynawskim, jak i rustykalnym stylu. Na stronie vivadom.pl znajdą Państwo wiele inspiracji dotyczących urządzania poszczególnych pokoi. Proponujemy również nasze kompleksowe usługi w zakresie upiększania zieleni wokół domu.

Instagram