Projektowanie

Projektowanie ogrodów i zieleni

Wykończenie domu i obejście powinny współgrać z otoczeniem. Naturalistyczne ogrody prezentują się niezwykle efektownie, jednak osiągnięcie takiego rezultatu wymaga znajomości zasad doboru roślin. Trzeba wiedzieć, które mogą rosnąć blisko siebie i gdzie posadzić te ekspansywne, aby jak najmniej ingerować w ich naturalny wzrost. Dlatego warto, urządzając ogród np. w stylu angielskim, powierzyć tę pracę projektantowi krajobrazu. Najlepszych specjalistów znajdą Państwo na stronie vivadom.pl.

Niewątpliwie projektowanie ogrodów wymaga kompleksowego podejścia do tematu. Dlatego, zanim powstanie wymarzona sceneria potrzebne są wszelkie techniczne pomiary, w tym sprawdzenie rodzaju i odczynu gleb. Może być to wskazówką do doboru roślin bądź też zakupienia odpowiedniej ilości ziemi ogrodowej, wapna lub kompostu, by uzyskać odpowiednie warunki do nasadzeń. Rośliny mają swoje wymagające, dlatego projektowanie zieleni wymaga bardzo dokładnego zaplanowania stanowiska, na którym mają rosnąć. Dobór gatunków pod względem tempa wzrostu również jest ważny. Istotne znaczenie ma to, by te szybko rosnące nie zasłaniały światła ciepłolubnym, a preferujące wilgotne gleby nie były sadzone od strony południowej, gdzie najsilniej operuje słońce. Ogród można zaplanować strefowo, sadząc jako szpalery iglaki, a przy domu planując rabaty. W głębi ogrodu pięknie może prezentować się ogródek skalny, obok którego można postawić ogrodową altanę lub ławeczkę. W japońskiej aranżacji nie może zabraknąć kwitnącej wiśni, azalii oraz oczka wodnego obrośniętego kępiastymi bylinami,  z kolei we francuskiej krzewów i drzewek idealnych do przycinania. Projektowanie zieleni w wybranym stylu zawsze odbywa się według określonych zasad, jednak jest tu również spore pole do kreatywności.

Nasze projekty ogrodów zawsze tworzone są w oparciu o Państwa preferencje. Wykorzystujemy nowoczesne metody, np. doniczki samo nawadniające, które można wykorzystać na tarasie czy balkonie. W ogrodzie doskonale może prezentować się również inspekt. Dzięki niemu możliwe jest stworzenie rabat z wybranymi roślinami i zapewnienie im odpowiednich warunków, mimo jałowej gleby w ogrodzie. Zachęcamy do kontaktu wszystkich mieszkańców Warszawy i okolicznych miejscowości.

Zaprojektujemy ogród Twoich marzeń

Usługi projektowe wykonywane przez firmę charakteryzuje profesjonalizm, rzetelność oraz wysoka jakość. Dzięki zdobytej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu oferujemy niepowtarzalne i kreatywne projekty dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta. Do każdego zlecenia podchodzimy z jednakowym zaangażowaniem i dbałością o szczegóły. Nasze prace tworzą harmonijną całość z architekturą i otoczeniem, są estetyczne oraz funkcjonalne.

Produkty i usługi

Wykonujemy projekty koncepcyjne oraz techniczne:

  • ogrody przydomowe
  • zieleń na tarasach i balkonach
  • roślinność ogrodów zimowych
  • tereny zieleni wokół siedzib firm i instytucji
  • tereny zieleni osiedli mieszkaniowych
  • tereny zieleni publicznej (zieleńce, skwery, parki, promenady, zieleń osiedlowa, place zabaw, zieleń reprezentacyjna, zieleń przy drogach)
  • sporządzenie inwentaryzacji drzewostanu
  • doradztwo i nadzór w zakresie terenów zieleni
Instagram