Nowy sezon, nowa kolekcja i katalog pełen inspiracji
Wiosenne i letnie dni zachęcają do spędzania więcej czasu na świeżym powietrzu. Cieszą nas spacery po parku, przejażdżki rowerowe, bieganie po lesie czy po prostu obserwowanie przyrody. Miniony rok udowodnił nam jak ważny jest bezpośredni kontakt z naturą. Doceniliśmy mini ogródki na tarasach i balkonach, grządki przed domami, łąki zamiast trawników. Drugą młodość przeżywały ogródki działkowe.
Również w 2021 roku kreatywne pomysły i rozwiązania na samodzielne uprawy staną się wiodącym trendem, a słowo „zieleń” będziemy odmieniać przez wszystkie przypadki. Nawet najmniejszy ogródek zyska na znaczeniu; może stać się azylem dla całej rodziny, miejscem zabaw dla dzieci, własną intymną przestrzenią, źródłem zdrowych i smacznych warzyw, owoców i ziół.
W najnowszej kolekcji Leroy Merlin na wiosnę lato 2021 znajdziemy rozwiązania i produkty, które pozwolą urządzić przepiękny ogród nawet na niewielkim miejskim balkonie czy tarasie, stworzyć plac zabaw dla dzieci w ogrodzie, cieszyć się plonami z własnych grządek. Na uwagę zasługują produkty minimalizujące wpływ człowieka na środowisko naturalne: wykonane z naturalnych, odnawialnych surowców lub do powtórnego przetworzenia, umożliwiające oszczędzanie wody i energii, oraz przedmioty, które docenimy w trakcie krótkich i dłuższych wędrówek.
Biały ogród
Biel jest elegancka, wyrafinowana i uniwersalna. Teraz może zagościć także w ogrodzie nadając mu świeży, a jednocześnie wysmakowany wygląd i charakter. Eleganckie białe meble wypoczynkowe i dekoracyjne dodatki przywodzą na myśl Lazurowe Wybrzeże. Pięknie komponują się z kamiennymi płytami, gresem o marmurowych wzorach, naturalnym drewnem o średnim wybarwieniu. A co z roślinami? W białym ogrodzie możemy posadzić jaśmin, bez, róże, margerytki, hortensje, piwonie, tulipany, astry i wiele innych gatunków. Każdy z nich ma kwiaty w odmiennych odcieniach bieli. Razem stworzą unikalną, zachwycającą kompozycję.
Zaplecione, zakręcone
Pędy powoju oplatają się wokół podpory, zwisają tworząc zielony baldachim nad tarasem. Wygodne rattanowe fotele, wiklinowe kosze, maty i chodniki, sznury lampek tworzą przytulną, zachęcającą do wypoczynku przestrzeń. Dominują bezpieczne i klasyczne kolory ziemi: różne odcienie beżu i brązu, łagodne szarości, stłumiona żółć, które uzupełniają wszystkie odcienie zieleni. Barwy natury, miękkie formy i motywy zdobnicze, sploty i plecionki pasują do każdego ogrodu.
Biwak pod chmurką
Ciepłe dni zachęcają do dłuższych wycieczek do pobliskiego lasu, przechadzki po łąkach, biwaku w plenerze. Każda chwila spędzona na łonie natury wśród zieleni ładuje nasze akumulatory. Trzeba się tylko dobrze przygotować. Wytrawny biwakowicz wie, że podstawą dobrego wypoczynku jest odpowiedni strój i wyposażenie dostosowane do pogody i miejsca. Wśród plenerowych niezbędników powinny się znaleźć rozkładane krzesła i stoliki, szczelne pojemniki na jedzenie i wodę, latarka. Przydadzą się parasole od słońca, leżaki, koce piknikowe, osłony od deszczu.
Dziecko w ogrodzie
Każde dziecko ucieszy „domowy” plac zabaw we własnym ogródku lub na działce. Już samo planowanie i urządzanie „strefy tylko dla dzieci” będzie atrakcją i znakomitym zajęciem dla całej rodziny. Plac zabaw powinien być harmonijnie wkomponowany w nasz ogród, zapewniać trochę cienia i osłonę od wiatru. Wyposażenie musi być bezpieczne, solidne, trwałe i dobrze wykonane. Sprzęty muszą posiadać certyfikat normy PN-EN 71-8 lub oznaczenie znakiem CE. Nie mogą mieć ostrych kantów, wystających śrub czy gwoździ i solidne mocowanie do podłoża. Reszta zależy wyłącznie od naszej pomysłowości i wyobraźni.
Ogród samowystarczalny
Mamy coraz większą świadomość, że musimy chronić zasoby ziemi. Każdy z nas powinien, we własnym domu i ogrodzie, ograniczać swój wpływ na środowisko; sadzić rośliny zamiast je niszczyć, odzyskiwać deszczówkę, ograniczać zużycie wody, przekształcać odpady naturalne w kompost. Uprawiając warzywa i zioła na grządkach, sadząc drzewa owocowe możemy się cieszyć własnymi plonami. Zapraszając do ogrodu kilka kur, ustawiając ul zyskamy dostęp do zdrowej żywności. Ograniczamy w ten sposób koszty utrzymania, a przy okazji zyskujemy o wiele więcej niż tylko oszczędności w domowym budżecie: satysfakcję z własnych upraw, niepowtarzalny smak i zapach owoców, warzyw i ziół, przyjemność z obserwowania kwitnących i owocujących roślin.
Źródło: Leroy Merlin