70 lat obecności Paged Meble na Salone del Mobile: niezmiennie w czołówce trendów

Niewiele jest firm, które mogłyby poszczycić się taką historią wystawową na włoskich targach Salone del Mobile Milano, jak polski Paged Meble. Firma, która słynie z drewnianych mebli giętych, w tym roku wystąpi na targach już po raz 42. Zaprezentuje wyjątkową kolekcję mebli, opartą na klasycznych wzorach w zupełnie nowej odsłonie kolorystycznej.

Targi Salone del Mobile Milano to największe targi designu na całym świecie i najbardziej wyczekiwane wydarzenie w branży wzorniczej. Firma Paged Meble debiutowała na tej imprezie 70 lat temu, już w roku 1954. Przez kolejne 41 edycji dawała przykład nie tylko niezwykłego dorobku, ale przede wszystkim – stałego poszukiwania nowych inspiracji i wyznaczania własnych trendów wzorniczych. Wiosną tego roku, we współpracy z uzdolnioną polską projektantką – Mają Ganszyniec – Paged wprowadził nową paletę kolorów. Na targach firma zaprezentuje kolekcję mebli opartą na klasycznych wzorach w nowych, odświeżonych barwach. Obok takich projektów jak krzesło NODO Grzegorza Gancarczyka czy ICHO MIO Nikodema Szpunara, na ekspozycji znajdzie się stolik kawowy DRUM projektu Mai Ganszyniec:

– Tradycyjne, rzemieślniczne techniki pracy z drewnem to rzadkość w dzisiejszych czasach, tym większą przyjemnością była możliwość stworzenia mebla właśnie za pomocą ludzkich rąk. W naszym projekcie chcieliśmy skupić się na charakterystycznych dla marki elementach, takich jak gięte drewno i wyploty z rattanu – znamy przecież wiele ikonicznych krzeseł zaprojektowanych tą techniką – mówi Maja Ganszyniec. – Jednak trochę przekornie postanowiliśmy zaprojektować stoliki kawowe i w ten sposób pokazać, jak uniwersalne są te materiały. W rodzinie stolików DRUM zaproponowaliśmy dwa nowe kształty i rozmiary, mogące funkcjonować osobno i razem. Obie formy oparte są na tej samej zasadzie – drewniany blat zamknięty został w obłej pętli z gięciny, a dolna półka, lekka i ażurowa, to naturalny wyplot, naciągnięty na drewnianej ramie. To od właściwego naciągu zależy jakość mebla i właśnie ten element, napięty jak bębenek, stał się inspiracją dla nazwy. – dodaje projektantka, której firma Paged Meble powierzyła także przygotowanie koncepcji stoiska firmy podczas targów w Mediolanie.

Stoisko według projektu Mai Ganszyniec wyróżnia modułowa konstrukcja i wykorzystanie ekologicznych materiałów, co wpisuje się nie tylko w idee bliskie samej projektantce, ale też w wieloaspektową politykę firmy dotyczącą zrównoważonego rozwoju. Jak mówi Michał Mróz, Prezez Zarządu Paged, to właśnie współpraca z projektantami i zrównoważony rozwój są kluczowymi elementami dalekosiężnej strategii firmy:

– W ciągu najbliższych kilku lat chcemy mocno postawić na wzmocnienie własnej marki, dlatego podjęliśmy współpracę z uznanymi projektantami, czego efektem jest stworzenie kolekcji opartej o nasze klasyczne wzory w nowych odsłonach i nowej kolorystyce. Planujemy usprawniać spółkę operacyjnie, inwestować w innowacyjne technologie produkcji krzeseł i efektywniej przenosić wiedzę o rynku i klientach do firmy, lecz nie chcemy przy tym oddawać komuś innemu swojego wzornictwa, umiejętności i unikalnej technologii ręcznego gięcia drewna, którą na świecie może wykorzystywać zaledwie kilka firm.

 


Wszystkich odwiedzających Salone del Mobile Paged zaprasza na Spotkanie Autorskie z Mają Ganszyniec, które odbędzie się na stoisku Paged o numerze B25 w hali nr 5 w dniu 18 kwietnia w godzinach 11-13.

Źródło: Paged

Dodaj komentarz

Instagram