Bajkowa łazienka dla dzieci

Do tego ciekawe dodatki, możliwość przearanżowania wnętrza, gdy dziecko podrośnie i grzejnik od marki Luxrad, uzupełniający wizualnie łazienkę!

W jednym z warszawskich domów jednorodzinnych, tuż obok pokoju dziecka powstaje łazienka o metrażu 11,5 m², zaprojektowana specjalnie dla córeczki młodych inwestorów.

Brak monotonii

Głównym założeniem w projekcie było zlokalizowanie w łazience zarówno wanny, jak i kabiny prysznicowej. Inwestor chciał również uniknąć dekorowanych płytek, na które moda szybko przemija, a projektowane wnętrze miało mieć charakter ponadczasowy. W związku z tym, projektantka z Atom Projekty Wnętrz wykorzystała jednobarwne płytki w różnych odcieniach, a jedynym wyrazistym elementem jest podłoga.

 

 

„Taki zabieg sprawił, że pomieszczenie nie jest monotonne, oraz w łatwy sposób można zmienić wystrój, poprzez zmianę dodatków. W wyborze kolorystyki, wyposażenia oraz dekoracji mieliśmy całkowitą dowolność. Przyszła, mała użytkowniczka łazienki marzyła, żeby było to miejsce kolorowe i bajkowe, a inwestor chciał uniknąć rutyny i szablonowych rozwiązań kolorystycznych” – mówi Paulina Szubarczyk, projektantka z Atom Projekty Wnętrz.

 

 

Pastelowa kolorystyka i antracyt od marki Luxrad

Pastelowe kolory, są bardzo wdzięczne, ponieważ nie przytłaczają i tak naprawdę nigdy się nie nudzą. W tym projekcie kilka mocniejszych akcentów sprawiło, że łazienka nabrała wesołego, dziecięcego charakteru, a kiedy mała właścicielka uzna, że nie jest już dzieckiem, poprzez zmianę dekoracji i lustra będzie można uzyskać zupełnie inny wystrój. Uzupełnieniem kolorystyki wnętrza jest grzejnik w kolorze antracyt od marki Luxrad.

 

 

„Szukaliśmy grzejnika, który będzie miał prosty, lecz nowoczesny wygląd oraz który kolorystycznie wpiszę się w projekt. W tym przypadku grzejnik Scala New sprawdził się idealnie. Kolor antracyt świetnie komponuje się z ciemnymi akcentami w łazience, a forma i wielkość współgrają z pozostałymi elementami wyposażenia” – mówi Paulina Szubarczyk, projektantka.

Inspirująca przestrzeń

Projektowanie przestrzeni dla dzieci zawsze sprawia projektantom ogromną radość, ponieważ to właśnie w takich projektach mogą puścić wodze fantazji i znów poczuć się dzieckiem. Do tej łazienki inspiracja przyszła sama, jak twierdzi Paulina Szubarczyk – „wystarczyło obudzić w sobie dziecko”.

W zaprojektowanej łazience nie zabrakło także ciekawych rozwiązań! Stworzono dodatkową ściankę, która umożliwia zastosowanie drzwi prysznicowych oraz oddziela kabinę do wanny. Tym sposobem uniknięto także pustej przestrzeni. Miejsce pod skosem zagospodarowane zostało szafkami podwieszanymi, które stworzyły przestrzeń do przechowywania, a wisząca konstrukcja sprawiła, że całość wygląda lekko i ciekawie.

 

 

Biuro projektowe Atom Projekty Wnętrz tworzą ludzie z wieloletnim doświadczeniem w branży. Cechuje ich wiedza, otwarte umysły, nieszablonowe rozwiązania i dbałość o każdy szczegół. Opierając się na wiedzy, nabytym umiejętnościom, znajomości trendów i rynku tworzą projekty szyte na miarę potrzeb klientów. Łączą profesjonalizm, kreatywne podejście i oryginalność z funkcjonalnością, ergonomią oraz oczekiwaniami i upodobaniami inwestorów. Posiadają również w Warszawie salon z wyposażeniem łazienek, w którym znaleźć można szeroką gamę produktów w postaci płytek ceramicznych, artykułów sanitarnych i innych elementów wykończeniowych.

 

Źródło: Luxrad

Dodaj komentarz

Instagram