Bezpieczna i funkcjonalna łazienka

Łazienkę zwykle urządzamy na lata. Jakie wybrać produkty, aby była atrakcyjna, ponadczasowa, a także bezpieczna i funkcjonalna? Oto przegląd najnowszych rekomendowanych propozycji.

Urządzanie łazienki to spore wyzwanie. Oferta dostępnych produktów jest przecież ogromna. Inaczej też zaaranżujemy małe pomieszczenie, gdzie liczy się niemal każdy centymetr, a inaczej duże. Od tego będzie zależało czy np. możemy sobie pozwolić na wolnostojącą wannę czy niewielkich rozmiarów kabinę. Jaką wybrać umywalkę? Czy wystarczy jedna, czy jednak lepszym rozwiązaniem będą dwie? Dobrze dobrane produkty i odpowiednia aranżacja stref higieny to klucz do sukcesu urządzenia bezpiecznej i funkcjonalnej łazienki.

Niezawodna i bezpieczna armatura

Mycie rąk, to jedna z podstawowych czynności, które sprzyjają ochronie przed przedostaniem się do organizmu niebezpiecznych drobnoustrojów. Obecnie higiena rąk jest szczególnie ważna, dlatego myjemy je często i dokładnie. A co z samą baterią? Warto wybrać taką, która pozwala na lepsze utrzymanie czystości oraz zapobiega przenoszeniu się bakterii i wirusów. Idealnym rozwiązaniem są baterie bezdotykowe. Nie posiadają one żadnych dźwigni lub uchwytów służących do regulacji siły strumienia wody i jej temperatury. Nie musimy więc niczego dotykać, tylko podsuwamy dłonie pod wylewkę i woda zaczyna lecieć. Jak więc działają? Woda leci dzięki wykorzystaniu czujnika na podczerwień. Gdy odsuwamy dłonie od wylewki, woda przestaje lecieć. Stosując takie baterie, dbamy nie tylko o higienę, ale także zużywamy o wiele mniej wody niż w przypadku zwykłej baterii. Temperatura wody jest stała, więc również nie musimy jej ustawiać, co także wpływa na ilość jej zużycia. To świetny wybór do aranżacji bezpiecznej i funkcjonalnej łazienki. Takie baterie docenią również osoby, dla których ważna jest nieskazitelna czystość w łazience, gdyż podczas mycia dłoni w ogóle nie dotykamy baterii. Armatura pozostaje więc dłużej czysta i lśniąca. Baterie bezdotykowe zwykle są nieco mniejsze od standardowych modeli, dlatego to także idealne rozwiązanie do małych łazienek.

 

  • Baterie bezdotykowe wyposażone są w czujnik na podczerwień. www.roca.pl

 

Wygodna umywalka

Wielkość umywalki musi być dostosowana do przestrzeni jaką dysponujemy w łazience, ale przy jej wyborze przede wszystkim trzeba kierować się wygodą użytkowania. Powinna być na tyle duża, aby bez problemu można umyć ręce i twarz bez rozchlapywania wody dookoła.

Świetną propozycją są umywalki nablatowe. To nowoczesna propozycja, która łączy subtelność z elegancją i przyciąga uwagę. Bogatą gamę umywalek nablatowych oferuje Roca w ramach cenionej serii GAP. Umywalki dostępne są w geometrycznych kształtach na bazie okręgu, kwadratu, prostokąta i w wersji owalnej. Dzięki różnorodności rozmiarów (od 39 do 60 cm), świetnie się sprawdzą zarówno w małej łazience jak i stworzą nastrój w większej przestrzeni, także w opcji dla dwojga. W zależności od preferencji, można wybrać umywalkę z półeczką na baterię lub bez. Natomiast wersja bez półki tworzy elegancką całość z wysoką baterią sztorcową. Wersja z półeczką daje możliwość odkładania przyborów łazienkowych np. pasty, mydła i innych drobiazgów. Dzięki cienkim ściankom, umywalki są smukłe i wyglądają bardzo subtelnie.

 

  • Umywalki nablatowe z serii GAP dostępne są w różnych rozmiarach. www.roca.pl

 

WC na stelażu

Obecnie bardzo modne i wygodne w użytkowaniu są toalety podwieszane. Od lat z powodzeniem wypierają wc stojące. Idealnie wpisują się w nowoczesne wnętrza. Mocowane są na ukrytym pod tynkiem stelażu. Cała instalacja i pojemnik spłuczki nie są więc widoczne. W razie ewentualnej awarii, można się do nich łatwo dostać wyjmując przycisk spłuczki. Godne polecenia są te z oferty Roca. Łączą w sobie wydajność i technologię, zapewniając najlepsze rezultaty. Dzięki zastosowaniu stelaża, toaleta wygląda estetycznie i miejsce łatwiej utrzymać w czystości. Ścianę wystarczy przetrzeć szmatką, natomiast wc podwieszane są pozbawione zakamarków, w których może gromadzić się brud. To bardzo ważny atut, dzięki któremu możemy zaaranżować bezpieczną i funkcjonalną łazienkę.

 

  • WC podwieszane montowane na stelażu podtynkowym wygląda estetycznie i miejsce łatwiej utrzymać w czystości. www.roca.pl

 

Kabina prysznicowa zamiast wanny

Wanna czy prysznic? Z wielu względów na pewno warto wybrać prysznic. Przede wszystkim szybki tusz jest o wiele zdrowszy od długiej i gorącej kąpieli w wannie. Dobrze wpływa na skórę i krążenie, a także na samopoczucie. Poza tym w ten sposób zużywamy o wiele mniej wody! Taka oszczędność jest dobra nie tylko dla naszego portfela, ale i dla środowiska. A trzeba mieć na uwadze to, że w naszym kraju wody słodkiej jest bardzo mało. Dlatego liczy się każdy gest, dzięki któremu możemy jej mniej zużywać.

 

Bezpieczna i funkcjonalna łazienka

Urządzając łazienkę, warto zdecydować się na kabinę prysznicową. www.roca.pl

 

Posiadanie kabiny prysznicowej jet również bardzo wygodne, co jest niezwykle ważne podczas aranżacji bezpiecznej i funkcjonalnej łazienki. Obecnie modne są brodziki zlicowane z podłogą. Niski brodzik optycznie powiększa łazienkę, podnosi komfort użytkowania i jest bezpieczny. Nie ma progu, o który można się potknąć. To bardzo ważne, gdy z kabiny korzystają małe dzieci lub osoby starsze. Brodziki Cratos mają dodatkowo antypoślizgową fakturę, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo podczas kąpieli. Mimo to są przyjemne i miłe w dotyku. Dzięki formule ceramiki Senceramic® są też bardzo higieniczne i łatwo utrzymać je w czystości, gdyż do minimum zostały zredukowane pory. Ich rozmiary mogą wynosić nawet 1800×800 mm. Kabina prysznicowa to również idealne rozwiązanie do zastosowania w małej łazience.

 

  • W kabinie prysznicowej warto zamontować brodzik zlicowany z podłogą. Jest wygodny w użytkowaniu i o wiele bardziej bezpieczny od modeli montowanych na podwyższeniu. www.roca.pl

 

Dodaj komentarz

Instagram