Bezprzewodowe słuchawki Bose

Praca zdalna ma wiele zalet, ale gdy panuje w domu hałas, jej wykonanie może okazać się bardzo wyczerpujące. Jak temu zaradzić? Może zainwestować w dobre słuchawki z redukcją hałasu?

bezprzewodowe słuchawki bose

 

Gdy pracuję uwielbiam słuchać muzyki. Uspokaja mnie i pozytywnie nastraja. Jednak na taki luksus mogę sobie pozwolić gdy jestem sama w domu. Włączam wtedy ulubioną płytę i w pełni mogę oddać się słuchaniu i pracy. Od kiedy jednak dzieci nie chodzą do szkoły i uczą się zdalnie staram się, aby w mieszkaniu panowała cisza i moje dziecko mogło skupić się na tym, co mówią nauczyciele. Nie ukrywam, że bardzo brakuje mi moich muzycznych seansów, poza tym rozprasza mnie panujący wokół hałas. Od niedawna mam okazję testować najnowsze bezprzewodowe słuchawki Bose Noise Cancelling Headphones 700. Nie przepadam za słuchaniem muzyki przez słuchawki, ale te są wyjątkowe pod każdym względem!

Noise Cancelling Headphones 700

To bezprzewodowe słuchawki marki Bose wyposażone w technologię aktywnej redukcji hałasu, od kompletnej izolacji od otoczenia po tryb pełnego kontaktu. Jest to możliwe dzięki temu, że posiadają mikrofony wewnątrz oraz na zewnątrz muszli słuchawek. Struktura akustyczna TriPort z kolei zapewnia wysokiej jakości dźwięk. Posiadają też system czterech mikrofonów, izolujących głos podczas rozmów telefonicznych. Wyciszane są wtedy hałasy z otoczenia. System Bose AR sam proponuje odpowiednie ustawienia dźwiękowe dzięki wbudowanym detektorom, które monitorują ruch oraz danym lokalizacyjnym z urządzenia mobilnego. Można sterować nimi poprzez dotyk lub głos.

Idealny kształt

luksusowe słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki zachwycają już samym wyglądem. Nic dziwnego, że zdobyły nagrodę Red Dot 2020. Mają idealny prosty, opływowy kształt. Stalowy pałąk wygodnie i stabilnie przylega do głowy. Muszle słuchawek odchylone są o 15 stopni, dzięki czemu dobrze dopasowują się do kształtu głowy i uszu, a przy tym nie ugniatają i nie męczą tak, jak bywa to w przypadku standardowych słuchawek. Z kolei poduszki nauszne wykonano z bardzo dobrej jakości skóry syntetycznej, przez co zapewniającej wygodę podczas długich sesji z muzyką.

Słuchawki mają eleganckie czarne etui, które chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Uruchomienie słuchawek

Ich skonfigurowanie z urządzeniem mobilnym jest bardzo proste. Wystarczy ściągnąć na telefon aplikację Bose Music. Następnie naciskamy przycisk Power/Bluetooth na prawej muszli i gotowe. Po ściągnięciu aplikacji na telefon można wejść w Porady, gdzie znajdziemy wszystkie przydatne informacje na temat sposobu działania słuchawek. Przygotowano je w prosty i przejrzysty sposób.

Sterowanie słuchawkami

To właśnie prawa muszla jest wyposażona w pojemnościowe czujniki dotykowe do zarządzania poziomem głośności, rozmowami oraz muzyką bez konieczności spoglądania na ekran telefonu. Płaskie przyciski odpowiadają za włączanie słuchawek, przełączanie ustawień wstępnych funkcji redukcji hałasu i dostęp do asystenta głosowego. Wbudowany system sterowania głosem pozwala sprawie zarządzać muzyką, wiadomościami i powiadomieniami.

sterowanie słuchawkami bose

Chcąc podgłosić muzykę, wystarczy przesunąć palcem w górę po przedniej części prawej muszli, natomiast aby ściszyć – przesuwamy palec w dół.

Do odsłuchania następnej piosenki na liście przejdziemy przesuwając palec po tejże muszli do przodu. Obsługa jest więc niezwykle prosta i intuicyjna.

Redukcja hałasu

To cudowne rozwiązanie, dzięki któremu można w pełni delektować się muzyką i nie słyszeć co dzieje się dookoła. W zależności od potrzeby ustawiamy poziom określający ile dźwięków z otoczenia chcemy usłyszeć podczas słuchania muzyki i zwiększamy lub zmniejszamy ich dopływ. Gdy chcemy natomiast popracować w ciszy, wystarczy nałożyć słuchawki, włączyć maksymalną redukcję hałasu i żaden gwar nie będzie w stanie nam przeszkodzić – nawet pracująca wiertarka u sąsiadów.

Niesamowity dźwięk

sterowanie bezprzewodowymi słuchawkami Bose

Dzięki aktywnej redukcji hałasu, dźwięk jest wyrazisty i czysty, wręcz porywający. Słuchawki posiadają strukturę akustyczną TriPort, która korzysta z zewnętrznych wyjść do poszerzania przestrzeni akustycznej wewnątrz muszli słuchawek. Efekt, jaki dają jest niesamowity. Można bez reszty oddać się słuchaniu muzyce i poczuć się niemal jak w studio nagraniowym.

Rozmowa przez telefon

Słuchawki świetnie eliminują hałas, ale co z odbieraniem telefonów? W końcu mają służyć do pracy…. Gdy telefon zadzwoni, w słuchawkach usłyszymy delikatny dźwięk przychodzącego połączenia. Wystarczy dwukrotnie nacisnąć przedni panel prawej muszli słuchawek, aby rozpocząć lub zakończyć rozmowę.

Ładowanie akumulatorów

Słuchawki są wyposażone w akumulator, który zapewnia aż 20 godzin odtwarzania muzyki. To bardzo długo. Wiadomo, każdy sprzęt zawsze rozładowuje się nie w porę. Gdy i te słuchawki w końcu padną, a my chcemy jak najszybciej znowu z nich korzystać, można uruchomić funkcję szybkiego ładowania. Pozwala ona w 15 minut naładować baterię, co daje aż 3,5 godziny odtwarzania muzyki.

 

ładowanie bezprzewodowych słuchawek Bose

 

Podsumowanie

Te bezprzewodowe słuchawki Bose zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Nigdy nie byłam fanką słuchania muzyki w ten sposób. Wolałam puszczać swoje ulubione utwory z odtwarzacza. Teraz siedzę ze słuchawkami na uszach i tylko w ten sposób potrafię w pełni nacieszyć się dźwiękiem. Chłonę muzykę całą sobą. Jakość, jaką dają te słuchawki jest rewelacyjna. Dźwięki są czyste i wyraziste, panuje wspaniała akustyka. Natomiast aktywna redukcja hałasu idealnie eliminuje odgłosy dobiegające z zewnątrz. To naprawdę działa! Wystarczy zwiększyć poziom redukcji by całkiem odizolować się od otaczającej nas rzeczywistości. Choć słuchawki dają bardzo wiele możliwości, ich obsługa jest łatwa,wręcz intuicyjna. Zawsze też można zajrzeć do Porad w aplikacji Bose Music, które przygotowano w prosty i przejrzysty sposób. W etui oprócz kabla do ładowania jest jeszcze jeden, za pomocą którego możemy podłączyć słuchawki do każdego sprzętu i używać ich również jak zwykłych przewodowych. Bardzo podoba mi się również ich wygląd – opływowy kształt, idealnie gładka i miła w dotyku powierzchnia.

Rozpływam się w zachwytach, ale prawda jest taka, że nie doszukałam się w nich żadnych wad. Niestety są dość drogie i z pewnością cena może zaważyć na podjęciu decyzji o ich zakupie, ale jakość tych słuchawek jest tego warta. Są genialne.

 

opinia na temat bezprzewodowych słuchawek

Więcej informacji na temat słuchawek Noise Cancelling Headphones 700 znajdziecie na www.bose.pl

Tekst i zdjęcia M. Ćwikła

Dodaj komentarz

Instagram