Gwiazdorskie ptaszki

Już jest zielono i radośnie. Na drzewach pojawiły się pierwsze listki, a na rabatach i w skrzynkach pysznią się bratki, cebulice, szafirki i hiacynty. Rano budzi nas śpiew ptaków. Wiosna w pełni. Niech ptasie bractwo zagości również w domu najsłynniejsze ptaszki od znanych projektantów.

Niejeden ptaszek zawrócił nam w głowie. Choć niewielkie, czasami symboliczne, stały się prawdziwymi gwiazdami. Wiele z nich to must have kolekcjonerów i miłośników dobrego wzornictwa. Inne dopiero wkraczają na drogę sławy. Drewniane, szklane, malowane – wszystkie są na swój sposób piękne. Zdobią nasze salony. Stoją na piedestale, wychylają swe niepozorne główki i prężą się jakby chciały wydać z gardziołka najpiękniejszy trel.

Ptaki to bardzo wdzięczny temat dla projektantów. To symbol ulotności i wolności. Ich smukłe, prężne ciałka oraz delikatne, wielobarwne upierzenie nieustająco zachwyca i inspiruje. Szczególnymi względami darzymy te najmniejsze, o bystrym spojrzeniu i płochliwym sercu.

Gwiazdorskie ptaszki w galerii:

  • Eames house bird marki Vitra. To ptaszek z drewna olchowego, barwiony na kolor czarny lub orzech. Wykonany w oparciu o ryginalną figurkę należącą do małżeństwa Ray i Charles Eamesów, którą wystrugał ok. 1910 roku Charles Perdew. Cena 714 zł. www.inspaceshowroom.com

Tekst M. Ćwikła, zdjęcia serwisy prasowe firm

Dodaj komentarz

Instagram