iRobot x Mad Illustrators – kolejna wyjątkowa Roomba na licytacji

Za sprawą autoryzowanego importera i dystrybutora w Polsce – DLF Sp. z o.o. – marka iRobot kolejny rok z rzędu przyłączy się do akcji charytatywnych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Współpracując z polskimi artystami od 2019 roku powstaje cyklicznie jedyny w swoim rodzaju egzemplarz iRobota Roomba. W 2022 roku do współpracy zaangażowała się graficzka i ilustratorka z Mad Illustrators – Barbara Rochowczyk, sygnująca swoje prace jako Stain on the floor.

Podczas tegorocznego 31. finału WOŚP, marka iRobot wystawi na aukcji model najbardziej zaawansowanego robota odkurzająco-mopującego – Roomba Combo j7+. Podobnie jak w poprzednich latach będzie to unikalny egzemplarz, który ozdobiony został wyjątkową grafiką. Tym razem jego autorką jest ilustratorka i projektantka tkanin Barbara Rochowczyk, podpisująca swoje realizacje jako Stain on the floor. Artystka ukończyła łódzką Akademię Sztuk Pięknych, na wydziale projektowania tekstyliów i mody. Ma na swoim koncie współpracę z takimi markami jak Emilio Pucci, Reserved czy Kubota. Jest też finalistką konkursu dla ilustratorów mody DRAW FASHION 2020 organizowanego przez London College of Fashion. W swoich pracach używa mocnych kolorów i tworzy pełne humoru, kontrastowe desenie, co doskonale widać we współpracy z marką iRobot.

 

 

30 lat innowacji

Marce iRobot, producentowi najpopularniejszych na świecie robotów sprzątających, już od 30 lat przyświeca cel tworzenia produktów, które niosą ludziom realną pomoc. Zaprezentowana w 2002 roku pierwsza generacja robota odkurzającego Roomba została doskonale przyjęta przez użytkowników i zapowiadała nadejście rewolucji w sposobie utrzymania porządku w naszych domach. Oto bowiem odkurzanie można było powierzyć niepozornemu urządzeniu o wielkich możliwościach.

Na przestrzeni lat firma rozwijała ideę robotów sprzątających, aby stawały się one coraz bardziej inteligentne i dopasowane do realnych potrzeb użytkowników. Pojawiały się nowe rozwiązania, jak stacja ładująco-czyszcząca Clean Base, która odpowiada za automatyczne opróżnienie pojemnika na brud robota do instalowanego w jej wnętrzu szczelnego worka. Potrzeby użytkowników zaowocowały również wprowadzeniem nowych funkcji, czego doskonałym przykładem jest iRobot Roomba Combo j7+ – najbardziej zaawansowany robot odkurzająco-mopujący.

Odkurzanie i mopowanie o jakim się nie śniło

Model ten został zaprojektowany z myślą o domach, w których występują różne rodzaje podłóg – dywany, wykładziny oraz podłoża twarde. Roomba Combo j7+ wyróżnia się na tle innych robotów odkurzająco-mopujących tym, że odkurza i mopuje w jednym cyklu, oszczędzając tym samym czas. Jest to możliwe dzięki nakładce mopującej, która podnosi się na wierzch robota, gdy wykryje on podłogę miękką, aby nie została zabrudzona lub zamoczona. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w kategorii robotów domowych. Technologicznie Roomba Combo j7+ czerpie garściami rozwiązania, które zostały bardzo pozytywnie przyjęte podczas poprzednich premier produktowych marki. Można wymienić tu system wykrywania i koncentracji pracy robota na obszarach bardziej zabrudzonych (Dirt Detect), wspominaną stację ładująco-czyszczącą Clean Base czy system nawigacji PrecisionVision. Ten ostatni element pozwala robotowi na rozpoznanie powszechnie pozostawianych na podłogach przeszkód jak buty, kable czy ubrania (obecnie łącznie ponad 80 rodzajów obiektów), aby robot efektywnie je omijał i sprzątał wokół nich. Rozwiązanie to pozwala jeszcze bardziej ograniczyć poziom zaangażowania użytkownika w proces sprzątanie.

 

iRobot x…

W Polsce marka iRobot angażuje się we wsparcie zbiórek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 2019 rok przygotowywany jest corocznie jedyny w swoim rodzaju egzemplarz iRobota Roomba. Do tej pory w akcję zaangażowali się uznani, polscy artyści – Mateusz Suda, Anna Halarewicz i Oskar Zięta. Tegoroczna aukcja rozpocznie się 20 stycznia.

Źródło: DLF

Dodaj komentarz

Instagram