Jak szybko posprzątać po domówce? Sprawdź te sposoby!

Grudzień to miesiąc przepełniony magią, radością i dobrą zabawą. Przed świętami, jeszcze zanim zasiądziemy do stołu całą rodziną, często spotykamy się z przyjaciółmi i znajomymi na tzw. „śledzika”. Nie da się jednak ukryć, że im lepsza zabawa, tym większy bałagan po niej pozostaje. Jeśli więc planujesz świąteczną domówkę ze znajomymi, ale nie chcesz spędzić na porządkach wielu godzin, zapoznaj się z naszym poradnikiem. Przedstawiamy najlepsze sposoby na szybkie poimprezowe sprzątanie!

Poimprezowe poranki nie należą do najprzyjemniejszych. Szaleństwa minionej nocy dają się we znaki, a mieszkanie przypomina pobojowisko. Istnieje jednak kilka trików, które pomogą szybciej i sprawniej uporać się z bałaganem.

Zadbaj o porządek przed imprezą

Sprzątanie przed przybyciem gości wydaje się sprawą oczywistą. Zdarza się jednak, że w ferworze przygotowań zapominamy o uprzątnięciu mieszkania jeszcze przed imprezą, i w efekcie na następny dzień mamy dwa razy więcej bałaganu do usunięcia. By tego uniknąć, starajmy się zawsze nawet delikatnie posprzątać mieszkanie przed przyjęciem gości. Zabawa upłynie w lepszej atmosferze, a i porządki po imprezie pójdą dużo sprawniej.

Sięgnij po sprytnych pomocników

Poimprezowe porządki warto ułatwić sobie sięgając po inteligentne akcesoria. W dokładnym umyciu podłogi po imprezie, dużo lepiej niż tradycyjny mop, spisze się mop parowy (np. model Steam Plus marki Vileda). Nie tylko bez problemu upora się on zaschniętym po imprezowej nocy brudem na płytkach czy parkiecie, ale też pomoże odświeżyć wykładziny i dywany. Już za jednym pociągnięciem dokładnie umyjesz nim podłogi bez użycia detergentów – niezrównana moc pary usunie aż 99,9% wirusów i bakterii, a dom znów będzie świeży i zdezynfekowany.

 

 

Szybko odśwież łazienkę

Łazienka po wizycie kilku lub nawet kilkunastu osób z pewnością będzie wymagać odświeżenia. Nie jest to na pewno łatwe pomieszczenie do sprzątania, dlatego przed przystąpieniem do porządków warto zaopatrzyć się w odpowiednie akcesoria. Bezkonkurencyjna w tym względzie będzie ściereczka Actifibre od Viledy, która doskonale czyści bez użycia detergentów oraz znakomicie pochłania i zatrzymuje w sobie wodę. Dzięki temu nie pozostawia żadnych smug i zacieków już po jednym przetarciu i szczególnie dobrze sprawdzi się przy myciu lśniących i gładkich powierzchni (takich jak armatura czy gres). Świetnie radzi też sobie z zaschniętym brudem, dlatego łatwo usuniesz nią ślady z wody czy mydła na kranie oraz umywalce.

Nie trać czasu na szorowanie

Każda udana domówka kończy się zwykle sporym bałaganem w kuchni – zaschnięte naczynia piętrzą się na blacie, a zmywarka nie nadąża z myciem. Kto tego nie zna? Normą jest też zaschnięty brud, który nierzadko wymaga szorowania. Do jego usunięcia przyda się dobrej jakości zmywak, np. Vileda Glitzi Always Clean, wyposażony w mocną, poliuretanową warstwę ścierną, która usunie uporczywe plamy nie powodując zarysowań. Szybko i bezpiecznie wyczyścisz nim każdą delikatną powierzchnię – zaczynając od szklanej płyty kuchennej, a kończąc na garnkach i teflonowych patelniach, których nie umyjesz w zmywarce. Z dobrym zmywakiem naczynia po imprezie będą czyste w mgnieniu oka, a Ty zamiast tracić czas na szorowanie, w końcu odpoczniesz po udanej zabawie.

 

Źródło: Vileda

Dodaj komentarz

Instagram