Kolekcja roślin pokojowych – idealny prezent na Dzień Babci 

Kwiaty to uniwersalny prezent, który sprawi przyjemność i będzie cieszył oko na dłużej. Najbliższa sposobność to wypadający w sobotę 21 stycznia Dzień Babci. Storczyk, anturium a może pachnący wiosną hiacynt? Jaki podarujesz Twojej babci w tym roku?

Pierwsze wczesnowiosenne rośliny kwitnące, dodadzą we wnętrzu trochę koloru i energii, tak potrzebnej w długie, zimowe wieczory. Kwiaty kwitnące takie jak Hiacynty, Prymule, Narcyzy i Krokusy zachwycają bogactwem kształtów i kolorów. Pięknie prezentują się pojedynczo, w dobrze dobranej wąskiej donicy oraz po kilka sztuk, kiedy tworzą różnobarwną kępkę. Same cebulki w odpowiedniej aranżacji, np. w szklanym słoju, też będą oryginalną dekoracją w salonie lub sypialni. Rośliny wczesnowiosenne nie są wymagające w pielęgnacji, nic dziwnego, że często wybieramy je jako prezent dla najbliższych.

 

 

Alternatywą dla wiosennych, kwitnących roślin jest Echmea, Żyworódka, Anturium oraz Storczyk, które łączą ciekawy kształt liści z orientalnymi, kolorowymi kwiatami. To rośliny, które pokocha każda babcia.

 

 

Z kolei dla pasjonatek domowej jungli na prezent sprawdzą się gatunki takie jak Strelicja czy Sansewieria. Co prawda, rośliny o bogatym ulistnieniu zwykle nie kwitną, ale dzięki ciekawym kształtom i dużym rozmiarom stanowią również doskonałą ozdobę w mieszkaniu. Na dodatek mają zdolność pochłaniania rozmaitych substancji szkodliwych dla zdrowia i skuteczniej od roślin kwitnących oczyszczają powietrze. Dzięki dużej powierzchni liści dobrze sprawdzą się też jako regulatory wilgoci.

 

 

 

Źródło: Leroy Merlin

Dodaj komentarz

Instagram