Kolorowa armatura łazienkowa – kiedy detal ma znaczenie

Kolory w łazience najczęściej wprowadza się na ścianach lub oszczędnie, za pomocą dodatków. I chociaż do niedawna ograniczały się jedynie do bieli, beżu czy innych stonowanych odcieni ziemi, obecnie w modzie są najróżniejsze odcienie pasteli, czerń, granat, butelkowa zieleń i oczywiście złoty, który idealnie uzupełnia je wszystkie. Na fali tego trendu warto przełamać powszechnie przyzwyczajenie do białej ceramiki i chromu. Barwna armatura łazienkowa to wciąż oryginalne rozwiązanie, które pomoże wyróżnić łazienkę na tle innych.

Kolorowa ceramika – powrót w wielkim stylu

Choć dla wielu kolorowa ceramika łazienkowa może wydać się pomysłem zupełnie nowym i niezwykle ekstrawaganckim, to nie do końca nim jest. W designie, jak w modzie, najlepsze trendy wracają po latach. Dlatego obserwuje się obecnie powrót kolorowych wanien, umywalek i toalet, które jeszcze w latach 70. królowały w polskich łazienkach. Niezwykle popularne kiedyś pastelowe odcienie różu, błękitu, zieleni czy beżu wracają obecnie w odświeżonej postaci. Rynek oferuje prawdziwe bogactwo kolorowych sprzętów wykonanych z wysokiej jakości ceramiki czy konglomeratów. Jeśli więc chcesz stworzyć niestandardową łazienkę i postawić na modę, która nie przemija, przemyśl wybór białej armatury – może warto odważyć się na stonowany róż lub matową szarość?

 

 

Nie tylko chrom

O ile kolorowa ceramika to wciąż rzadkie i oryginalne rozwiązanie, tak stosunkowo często spotyka się kolorowe baterie łazienkowe. Chrom ustępuje miejsca szczotkowanej stali, czerni zaczerpniętej z klimatów loftowych lub typowemu dla stylu glamour – złotu. To zdecydowanie najchętniej wybierane kolory. Równie popularna staje się miedź, która świetnie współgra z modnymi odcieniami różu oraz doskonale ociepla szarości. Zarówno krany nad umywalkami, jak i baterie wannowe czy prysznicowe, dobieramy według własnych preferencji i ogólnego wystroju łazienki. Należy jednak pamiętać, by przy wyborze decydować się na zakup sprzętów w tym samym odcieniu, a przy zakupie baterii prysznicowej, wziąć pod uwagę również kolor odpływu, by utrzymać spójny wygląd strefy prysznicowej. Nie powinniśmy mieć większego problemu z doborem odpowiedniego odpływu, gdyż producenci nieustannie dostosowują ofertę produktową do potrzeb klientów. Odpowiedzią na ten trend jest na przykład linia odpływów Base-Low Black (marki Schedpol) w czarnym, matowym kolorze. Stopy aluminium, z których wykonano odpływy z tej serii są lekkie i wytrzymałe, a pokrycie warstwą tlenku w procesie anodowania, dodatkowo zwiększa ich odporność na działanie wody, kwasów lub związków azotowych. Nie musimy więc obawiać się o ich uszkodzenie różnego rodzaju substancjami chemicznymi, które tak często stosujemy w łazience.

 

 

Naprawdę odważni nie powinni mieć problemu ze znalezieniem armatury w innych zdecydowanych kolorach. Porzućmy fałszywe przekonanie o tym, że są one trudniejsze w utrzymaniu czystości niż ich standardowe złote i srebrne odpowiedniki. Przy zakupie warto też zwrócić uwagę na ciekawe formy. Barwne baterie w ciekawych kształtach będą wisienką na torcie każdej modnej łazienki.

Źródło: Schedpol

Dodaj komentarz

Instagram