Królewska Wystawa Kwiatów. Muzeum w zgodzie z naturą Arkady Kubickiego, Ogrody Zamkowe

Historycznym rezydencjom królów i możnych często towarzyszyły ogrody. Dzięki procesowi odtworzenia Ogrodów Górnego i Dolnego, Zamek Królewski w Warszawie ponownie stał się kontynuatorem wielowiekowej tradycji sztuki ogrodowej, a także jej mecenasem zaangażowanym w edukację i wspieranie zjawisk artystycznych na tym polu. Ważnym wydarzeniem realizowanym w ramach tej misji będzie Królewska Wystawa Kwiatów.

Leroy Merlin partnerem strategicznym Królewskiej Wystawy Kwiatów w Ogrodach Zamkowych.

 

 

Ekspozycja prezentowana będzie we wnętrzach Arkad Kubickiego oraz w przestrzeni Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego w Warszawie, a jej hasłem przewodnim jest „Muzeum w zgodzie z naturą”.
Królewska wystawa kwiatów łączyć będzie fascynację przyrodą i światem sztuki, a jednocześnie zwracać uwagę na ważkie kwestie, takie jak aktualne wyzwania związane ze zmianami klimatu czy wpływ dobrostanu natury na jakość naszego życia. Tematy przewodnie ekspozycji posłużą za impuls dla artystycznej wyobraźni architektów krajobrazu, ogrodników i florystów, którzy połączą siły i talenty, by
przestrzeń Arkad Kubickiego i ogrodów zamkowych wypełnić zachwycającymi instalacjami i kompozycjami roślinnymi.

 


Firma Leroy Merlin została strategicznym partnerem Królewskiej Wystawy Kwiatów. Zamek Królewski w Warszawie i Leroy Merlin, jakkolwiek może się to wydawać zaskakujące, mają wiele wspólnego. Kwestie poszanowania środowiska naturalnego, działania edukacyjne w tym obszarze, odpowiedzialność i minimalizowanie naszego wpływu na otoczenie odgrywają ważną rolę w działaniach firmy.
W urokliwych i przepięknych przestrzeniach królewskiego ogrodu powstaną przestrzenie do odpoczynku, kącik zabaw dla dzieci, ogródek kawiarni, ekspozycja mebli ogrodowych z najnowszej kolekcji firmy.

 

 

Towarzyszyć im będą rośliny i akcesoria niezbędne do wyposażenia strefy relaksu w każdym ogrodzie, na balkonie czy tarasie. „Naszą obecnością na Królewskiej Wystawie Kwiatów pragniemy pokazać, że proste, powszechnie dostępne dla wielu osób meble i rośliny mogą znaleźć się nawet w Królewskich Ogrodach stanowiąc inspirację do urządzenia własnego ogrodu lub balkonu.” – wyjaśnia Krzysztof Kordulewski, Prezes Zarządu Leroy Merlin Polska.  

 

Leroy Merlin wspiera swoich klientów na każdym etapie prac związanych z budową czy modernizacją domu oraz urządzeniem ogrodu; od inspiracji, przez doradztwo i projektowanie po specjalistyczne usługi. Oferuje produkty budowlane, wykończeniowe, dekoracyjne, do wyposażenia ogrodu. Nadrzędną zasadą Leroy Merlin jest przyczynianie się do polepszenia warunków mieszkaniowych oraz komfortu życia w domu i ogrodzie. W myśl tej filozofii działania w sklepach Leroy Merlin każdy znajdzie produkty i usługi dopasowane do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i zasobności portfela.

 

Królewską wystawę kwiatów będzie można zwiedzać od 10 czerwca (czwartek) do 13 czerwca (niedziela) w godzinach 10:00–20:00.

Arkady Kubickiego podzielone zostaną na strefy tematyczne, z których każda prezentować będzie nieco inne spojrzenie na relacje między przyrodą, sztuką i ekologią. Ogrody zamkowe z okazji wystawy również zyskają nową odsłonę – pojawią się w nich rzeźby, dekoracje różane i inne formy florystyczne oraz inne
atrakcje dla dorosłych i dzieci.
Arkady Kubickiego – ekspozycja czynna w godzinach 10:00–20:00, bilety w cenie
10 zł do nabycia w kasie przed wejściem na wystawę lub online: www.bilety.zamek-krolewski.pl.

Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie – wstęp bezpłatny:
 Cztery Żywioły i Dziewięć Muz – wystawa rzeźby ogrodowej i kompozycji florystycznych;
 Strefy relaksu dla rodzin, specjalne atrakcje dla dzieci;
 Królewska Trasa Ogrodowa – ścieżki dydaktyczne po Ogrodach Zamku Królewskiego;
 Kino Letnie – projekcje filmowe w godzinach 20:30–22:00.

 

 

Wydarzenia towarzyszące:
12 czerwca 2021, godz. 11:15–22:00 – Uroczystość nadania imienia Róży ‘Królowa Warszawy®’
13 czerwca 2021, godz. 14:00–17:00 – Pokazy florystyczne i wykłady o tematyce ogrodowej
12–13 czerwca 2021 Zapraszamy do stoisk partnerów Królewskiej Wystawy Kwiatów.

Źródło: Leroy Merlin

Dodaj komentarz

Instagram