Latarenki

W pięknych, szklanych oprawach, latarenki stoją na schodach i murkach. Swym ciepłym, migoczącym światłem zapraszają gości do domu. Jest jasno, nastrojowo, a zarazem tajemniczo.

Zarówno wejście do domu jak i chodnik prowadzący do niego muszą być dobrze oświetlone, aby wracając do domu wieczorem nie zrobić sobie krzywdy. Dodatkowe źródła światła w postaci latarenek nie tylko rozjaśnią drogę, ale sprawią, że w ogrodzie zrobi się przyjemnie i świątecznie.

Latarenki House&More. Szkło i drewno. www.miloohome.pl

 

Dekoracja schodów

Dekoracyjne oświetlenie wprowadzi do naszego ogrodu klimat Świąt. Niepowtarzalny nastrój uzyskajmy stawiając przy wejściu do domu latarnie opalane naturalnymi świecami. Na widok ich migoczącego światła od razu robi się milej, cieplej, nieco magicznie. Możemy postawić jedną lub kilka obok siebie, np. na kolejnych stopniach prowadzących do drzwi, jak widać na zdjęciu poniżej. Wspaniale doświetlą schody. Latarenki stawiamy możliwie jak najbardziej z boku, aby nie stanowiły przeszkody i przypadkiem nie zostały strącone. Takich dekoracji – szczególnie opalanych świecami – nie poleca się, gdy po ogrodzie biega pies. Chyba, że zostaną zapalone na chwilę i będą pod stałą kontrolą.

Lampiony Borrby dostępne w kolorze czarnym i białym. www.ikea.com.pl

 

Bardzo elegancko będą prezentowały się przy wejściu latarenki wykonane z polerowanej stali. Takie oświetlenie będzie stanowiło doskonałą świąteczną dekorację. Duże wrażenie zrobią latarenki większych rozmiarów, jak np. ta na zdjęciu z oferty Dekoria.pl. Ma 46 cm. wysokości.

Lampion Talin. Wykonany z metalu i szkła. Wymiary 24×23 cm, wysokość 46 cm. www.dekoria.pl

 

Lampiony umieszczane w podłożu

Świetne rozwiązanie stanowią lampiony wbijane w ziemię. W każdej chwili można je przenieść w dowolne miejsce, ale wbite w podłoże są bardziej stabilne od tych ustawionych luźno na chodniku. Są również dość wysokie. Te widoczne na zdjęciu z oferty Bloomingville mają 62 cm wysokości. Natomiast gdy zdarzy się, że napada dużo śniegu, taki lampion można umieścić np. w zbitej zaspie śniegu.

Metalowe lampiony, wysokość 62 cm. www.bloomingville.com

 

Nastrojowe podświetlenie

Dekoracyjne lampiony można również ustawić nieco wyżej, np. na ogrodowym stole, półkach czy szerokich parapetach. Ustawiamy je w bezpośrednim sąsiedztwie domu – przy drzwiach lub na tarasie, aby móc je podziwiać z bliska. Takie latarenki nie oświetlą nam bezpośrednio drogi pod stopami, ale pięknie wyeksponują poszczególne elementy architektury lub inne dekoracje ogrodu. Te widoczne na zdjęciu poniżej, z oferty rodzinnej marki Eldvarm, wykonywane są ręcznie.

 

Latarenki szwedzkiej rodzinnej marki Eldvarm. Wykonane ręcznie. www.czerwonamaszyna.pl

 

Oświetlenie LED

Boisz się zostawić zapaloną latarenkę bez opieki? Wybierz oświetlenie LED. Są bezpieczne i energooszczędne. W dodatku mogą naładować się same, pod warunkiem, że dzień będzie dość słoneczny i bateria zdąży zebrać na tyle energii, by wieczorem znów świecić. Dzięki ażurowemu kloszowi latarenka daje piękne refleksy świetlne.

Lampion solarny z oświetleniem LED. www.lights4fun.co.uk

 

Na parapecie

Ogród już oświetlony? Latarenki rozstawione na swych stanowiskach migoczą wesołym światłem. To jeszcze nie wszystko. Świetlne dekoracje można również ustawić wewnątrz domu – na parapecie. Będzie je można podziwiać zarówno od zewnątrz jak i będąc w domu, a przy okazji mieć ogień pod stałą kontrolą.

Metalowy świecznik w kształcie choinek. Wymiary 38×11 cm, wysokość 29 cm. www.pakamera.pl

Tekst M. Ćwikła, zdjęcia serwisy prasowe firm

Dodaj komentarz

Instagram