Lekkie, barwne, pełne światła. Wiosenne nowości Alessi

Zanim przyroda buchnie kolorami, zapachami i ciepłem promieni słonecznych, legendy światowego wzornictwa pomogą nam odmienić wygląd domu i… uczynić piękniejszym każdy dzień!

Już za chwilę rozpoczną się targi Salone del Mobile – wyjątkowe święto wzornictwa i architektury wnętrz. W Mediolanie jak zawsze zainaugurują swe światowe kariery premierowe modele mebli, lamp i dodatków. Niecierpliwie wypatrujemy nowych trendów. Nie umiemy też utrzymać w sekrecie tegorocznych propozycji żywej ikony wzornictwa przemysłowego – marki Alessi. Dzielimy się więc jej wiosennymi nowościami.

 

 

Zielono mi!

Świat się zaraz soczyście zazieleni, a już teraz najbardziej wiosenny ze wszystkich kolorów przyjmują designerskie klasyki z portfolio włoskiego producenta. Mowa m.in. o serii akcesoriów kuchennych Plissé (proj. Michele De Lucchi), m.in. z czajnikiem elektrycznym, wyciskaczem soku czy tosterem w odcieniu malachitu. Żywsze odcienie zieleni przynoszą natomiast dobrze znane ażurowe misy – Cactus! (poniżej, proj. Marta Sansoni) i Mediterraneo (na zdjęciu otwierającym artykuł, proj. Emma Silvestris).

 

 

Panowie praktyczni

Do tego, by z późnym niedzielnym śniadaniem wyjść na balkon lub taras, skłaniają nowe, praktyczne modele stolików. Op-La (proj. Jasper Morrison), ma stalową podstawę, a na niej okrągły blat z łatwą do odłączenia tacą. Popularny mebel jest teraz dostępny w eleganckiej, minimalistycznej czerni.

 

 

Tę samą uniwersalną szatę otrzymał Pick-Up (proj. Jakob Wagner). To nowoczesna interpretacja stolika kawowego, z naśladującym odwrócony abażur schowkiem (np. na gazety) w dolnej części. Dodatkowy wyjmowany pojemnik ułatwi chłodzenie tam szampana.

 

 

Z rozsypanki

Wiosną chyba wszyscy pragniemy mebli o lekkich formach oraz wnętrz pełnych powietrza i światła. Osiągnąć ten efekt pomoże kolekcja Blow Up (proj. Michael Graves). Stolik ze szklanym blatem, gazetnik, parasolnik czy misa na owoce wykonane są z cienkich metalowych elementów w fantazyjnym układzie, który przypomina rozrzucone przez powiew wiatru gałązki. Całkiem jak po wiosennym przycinaniu sadu.

 

 

Promyk słońca

Zima nie rozpieszczała nas nadmiarem światła, więc teraz staramy się złapać każdy promień słońca. Kiedy tylko możemy, wychodzimy na spacery. A w domu sięgamy po lustra, które pozwalają zwielokrotnić światło naturalne wpadające przez okna. Do najciekawszych modeli należy Colombina (proj. Doriana i Massimiliano Fuksas). Ma ramę, czy też tło z żywicy oraz ruchomą taflę, ułatwiającą wędrówkę za Słońcem. Oba te elementy uzyskały nieregularny, organiczny kształt – idealny na wiosnę.

 

 

Same szczęśliwe godziny…

…odmierzy zegar Momento (proj. Aldo Rossi) w czerni i bieli. Jego minimalistyczna forma to klasyk włoskiego designu. Alessi bowiem na nowo wprowadził do produkcji projekt z lat 60. XX wieku, choć w nowej wersji kolorystycznej. Do zalet tego modelu należy niemała średnica 40 cm. Dzięki temu nikt nie przeoczy zegara!

 

 

To już wszystkie najciekawsze nowości włoskiej marki, która naszą codzienność wzbogaca nie tylko
o funkcjonalność, ale i o piękną formę.

Źródło: Arte Brands

Dodaj komentarz

Instagram