Leżanki ogrodowe

Sjesta w ogrodzie, zarówno w cieniu rozłożystego drzewa jak i w promieniach letniego słońca, jest bardzo przyjemna. Wygodne leżanki ogrodowe sprawdzą się znakomicie. Sprzyjają relaksowi i błogiemu lenistwu.

Poobiednia drzemka w ogrodzie? Czemu nie. Zwłaszcza, gdy dopisuje pogoda. Czas oderwać się choć na chwilę od codziennej bieganiny i zaszyć się w zaciszu ogrodu. Sjesta w ogrodzie wspaniale zregeneruje siły. Możemy wybrać kanapę, leżak lub po prostu koc piknikowy, który rozłożymy pod drzewem, ale leżanki ogrodowe sprawdzą się najlepiej. Nie jest tak ciężka jak kanapa, w przeciwieństwie do leżaka można swobodnie rozprostować na niej nogi i nie ciągnie na niej od ziemi tak jak na kocu. Można ustawić ją w dowolnym miejscu w ogrodzie i oddać się błogiemu lenistwu.

Leżanki ogrodowe w galerii:

  • Leżanka Manutti. Siedzisko wykonane z drewna iroko. www.gomodern.co.uk

Dobra leżanka

Leżanka musi być stabilna i wytrzymała oraz wykonana z trwałych materiałów. Zwykle można nabyć modele z tworzywa, rattanu lub drewniane. Te ostatnie najczęściej wykonuje się z gatunków egzotycznych, a także z drewna akacjowego, modrzewiowego lub świerkowego. Niektóre leżanki ogrodowe wyposażone są w miękkie materace. Warto zwrócić na to uwagę przy zakupie. Materace powinny być wykonane z wodoodpornego materiału i wytrzymałe na różne warunki atmosferyczne. Jeżeli leżanka nie ma w komplecie materaca, warto go dokupić. Wyjątek stanowią modele, których część przeznaczona do leżenia wykonana jest z tkaniny z tworzywa sztucznego. Jest ona miękka, miła w dotyku i dopasowuje się do ciała leżącej na niej osoby. Dobra leżanka powinna mieć dwa kółka, dzięki którym łatwiej będzie ją przemieszczać z miejsca na miejsce.

Leżanka jest dość sporych rozmiarów, dlatego zanim zdecydujemy się na jej zakup, trzeba zastanowić się gdzie ją przechowamy podczas zimy. Taki mebel nie może zostać na zimę w ogrodzie. Idealnym miejscem będzie budynek gospodarczy, obszerny garaż czy piwnica.

Tekst M. Ćwikła, zdjęcia serwisy prasowe firm

Dodaj komentarz

Instagram