Magia toskańskiej willi

Ciepłe promienie słońca, świeży zapach kawy i rozmowy dobiegające z kuchni – dzisiaj zapraszamy Cię do włoskiej willi! Taki styl aranżacji wnętrza pozwoli Ci cieszyć się wakacjami przez cały rok!

Nie jest łatwo skopiować atmosferę typowego toskańskiego wnętrza, bo tworzy ją stara, włoska architektura – malownicze mury z ciosanego kamienia, stropy z belek zrobionych z drewna wyrzuconego przez morze, półkoliste łuki. Trudno będzie odtworzyć te elementy w nowoczesnym wnętrzu, znacznie łatwiej w domu za miastem. Wystawne palazzo, szykowna willa czy po prostu skromny włoski dom wśród oliwnych gajów – zainspiruj się stylem toskańskim i stwórz ciepłe, przytulne wnętrze.

Postaw przede wszystkim na jak największą ilość naturalnych surowców, zarówno w elementach wykończeniowych jak i dekoracyjnych. Kamień, cegła i terakota to podstawowe materiały w toskańskim domu. Terakotowe płytki na podłogach, na ścianach często ręcznie ciosane kamienie, wprowadzają chłód i pomagają przetrwać największe upały. W naszym klimacie w zupełności wystarczą bielone tynki, które będą świetnym tłem dla ciepłych kolorów. Możesz oczywiście pokusić się na odkrycie starej cegły – z pewnością zadziała na plus i wprowadzi sporo uroku. We wnętrzu urządzonym w stylu toskańskim nie może zabraknąć przedmiotów z duszą i solidnych mebli z postarzanego drewna.
 

 

Włoska swoboda

Mieszkańcy Toskanii cenią sobie swobodę, także w urządzaniu wnętrz. W swoich domach zestawiają ażurowe, żeliwne meble z drewnianymi. Zasada jest prosta: jedne i drugie muszą być utrzymane w jednolitej tonacji kolorystycznej. To ona zapewnia aranżacyjny sukces.

 

 

Magia dawnych lat

Toskański dom lubi małe dodatki i przedmioty z historią. Jeśli jesteś bywalcem pchlich targów na pewno wyszukasz na nich sporo dodatków z duszą, które pozwolą Ci odtworzyć atmosferę włoskiego wnętrza. Możesz je ustawić na kominku lub komodach. Toskania słynie z tradycji ceramicznej. Nie zapominaj więc o ręcznie zdobionych misach, glinianych donicach i kolorowych kafelkach. Dodadzą domu sielskiego klimatu w stylu country. Obowiązkowo postaw na lampy stołowe z dekoracyjnymi abażurami z tkanin oraz kute kinkiety i żyrandole. Ściany warto ozdobić wdzięcznymi rycinami z motywem winorośli lub pejzażami Włoch w ozdobnych ramach.

 

 

Wielkie biesiadowanie

Włosi uwielbiają spędzać czas z rodziną i znajomymi na długich biesiadach przy stole. Szkło i ceramika są więc ważnymi elementami nie tylko codzienności, ale też wystroju, ponieważ nie ma tam zwyczaju chowania zastawy oraz akcesoriów do szafek. Wszystko jest wystawione na blatach i półkach niczym dekoracje.

 

Źródło: WestwingNow

Dodaj komentarz

Instagram