Meble wypoczynkowe

Póki pogoda dopisuje, jak najwięcej czasu przebywamy na świeżym powietrzu. Odpoczynek w ogrodzie przy kawie w cieniu rozłożystego drzewa, wśród pachnących kwiatów, to najlepsze miejsce na chwilę wytchnienia. Wystarczy rozstawić meble ogrodowe na trawie i gotowe.

O ile spożywanie posiłku na dworze wymaga stabilnego podłoża, na którym postawimy odpowiedniej wielkości stół i szereg krzeseł, fotele ogrodowe można postawić w zasadzie wszędzie tam, gdzie mamy akurat ochotę. Możemy je ustawić w cieniu drzewa, przy oczku wodnym lub pachnącej rabacie kwietnej, a gdy miejsce nam się znudzi, przenosimy je w nowe.

Odpoczynek w ogrodzie

Meble wypoczynkowe muszą być wygodne. Głębokie, dobrze wyprofilowane fotele ogrodowe z podłokietnikami i zagłówkami będą idealne. Jeżeli lubimy przesiadywać nieco dłużej, wybierzmy modele z poduszkami. Warto pomyśleć również o podnóżku. Ten niedoceniany mebel pozwala na wspaniały relaks dla zmęczonych stóp i nóg. Świetnym uzupełnieniem foteli będą lekkie sofy. Mieszczące 2-3 osoby, będą w sam raz na koleżeńskie pogaduszki przy kawie i słodkościach. Stoliki wybieramy nieduże, zgrabne, aby mogły pomieścić filiżanki z kawą.

Meble wypoczynkowe do ogrodu w galerii:

  • Fotele Skagerak Regatta z drewna tekowego. Cena 5 394 zł. www.czerwonamaszyna.pl

Liczy się jakość

Meble ogrodowe mają posłużyć na dłużej niż tylko jeden sezon. Dlatego przed zakupem należy zwrócić uwagę na jakość ich wykonania oraz materiał, z którego meble są zrobione. Materiał musi być odporny na różne warunki atmosferyczne – przede wszystkim na wodę (i to zarówno tę opadową jak i wysoką wilgotność powietrza), ostre promienie słoneczne oraz wysoką i niską temperaturę. Takie cechy zapewnią długie lata użytkowania. Meble wypoczynkowe do użytku zewnętrznego powinny zostać wyposażone w wodoodporne poduszki. To samo dotyczy mebli tapicerowanych. Wszystkie użyte tkaniny muszą być wodoodporne, aby można je trzymać na zewnątrz. Powinny być również odporne na działanie światła słonecznego, by nie zmieniały kolorów. Większość stosowanych tkanin wykonana jest z polipropylenu. Są one podgrzewane w procesie tkania. Ponadto ich ściegi opracowane są w taki sposób, aby zapobiec przenikaniu wody w głąb tkaniny.

Tekst M. Ćwikła, zdjęcia serwisy prasowe firm

Dodaj komentarz

Instagram