Naturalne drewno w domu

Wyroby z drewna są piękne, trwałe i zdrowe. Nadają wnętrzu niepowtarzalny charakter, wrażenie przytulności i ciepła. To materiał, który daje nieograniczone możliwości.

Wszystko zaczyna się w lesie. Wśród smukłych, wiekowych drzew. Stoją i szumią. Majestatycznie rozpościerają swoje konary i pną się coraz wyżej w wyścigu o światło i słońce. Budzą respekt, ale w ich towarzystwie niemal od razu poprawia się nasze samopoczucie. Koją nerwy i duszę, odprężają i wyciszają. Mają pozytywny wpływ na stan powietrza. Na szczęście, lasów w Polsce wciąż przybywa, a w miejscu wyrębu starych drzew, sadzone są nowe.

Drzewa – żywe organizmy

Peter Wohlleben w swojej książce „Sekretne życie drzew” odkrywa przed czytelnikiem wiele nieznanych i wydawałoby się wręcz niewiarygodnych informacji o drzewach – o porozumiewaniu się ze sobą, trosce o swe potomstwo, opiece nad starymi i chorymi roślinami – ale tak jest. Drzewa to żywe organizmy. Dlatego tak dobrze czujemy się w domu, w którym do jego budowy bądź umeblowania wykorzystywane jest drewno. Im go jest więcej, tym lepiej.

Galeria produktów wykonanych z drewna:

  • Dębowy parkiet Vibrazioni z kolekcji Natural Genius włoskiej marki Listone Giordano. To układane losowo drewno o trzech różnych odcieniach szarości. www.forestile.pl

Drewno w domu

Różnorodność odcieni drewna oraz naturalny, piękny rysunek słojów sprawia, że meble wykonane z drewna są niepowtarzalne. Chcąc optycznie powiększyć przestrzeń mieszkania należy stosować sprzęty wykonane z jasnych gatunków tego materiału. Lekkości nadadzą również meble z drewna giętego, choć w tym przypadku najlepiej sprawdza się sklejka.

Meble wykonane z naturalnego drewna wcale nie muszą być masywne i ciężkie. Z tego materiału powstaje zarówno wiele pięknych jak i lekkich przedmiotów.

Zdaniem architekta wnętrz:

Karolina Drogoszcz  https://mangostudio.pl/

Drewno, jedno z najstarszych materiałów, wykorzystywane w mieszkaniach jako podłogi i meble, dzięki nowoczesnym technologiom i modzie na naturalne materiały przybiera nowe formy i zastosowania. Coraz częściej znajdziemy je na ścianach w postaci paneli czy pionowych profili dających ażurowy efekt, a laserowo cięte płyty ze sklejki stworzą przepierzenie o wyszukanym i unikalnym wzorze. Przełamaniem konwencji będą również drewniane elementy na suficie. Należy jedynie pamiętać, by nie używać więcej niż trzech gatunków drewna w jednym pomieszczeniu.

Tekst M. Ćwikła, zdjęcia M. Ćwikła, serwisy prasowe firm

2 komentarze

IGAreply
Sierpień 31, 2021 11:12 am

Bardzo ciekawy artykuł, meble drewniane to gwarancja ponadczasowości i solidnego wykonania, dlatego warto w nie zainwestować bo to wybór na lata.

Magdalena Ćwikłareply
Wrzesień 1, 2021 7:51 am

Bardzo dziękuję za miłe słowa. Zdecydowanie warto zainwestować w meble z naturalnego drewna:)

Dodaj komentarz

Instagram