Noworoczny toast w unikatowej oprawie. Ręcznie formowana kolekcja szkła Inel od Krosno Glass

Stylistyka Bożego Narodzenia i Nowego Roku kojarzy nam się z subtelnym pięknem, elegancją i nutą luksusu. W tym zimowym czasie poszukujemy upominków, które idealnie wpiszą się w jego magiczną atmosferę. Kolekcja Inel to tegoroczna nowość marki Krosno Glass. Ręcznie formowane kieliszki i karafki zachwycają unikatowym designem i kunsztem wykonania. Kolekcję wyróżnia charakterystyczny wklęsły pierścień, dzięki któremu trudno nie zawiesić wzroku na jej elementach. Gdy w kieliszkach znajduje się wino, światło odbija się w trunku w niesamowity sposób.

Poetycka inspiracja

Wyjątkowe naczynia marki Krosno powstają dzięki połączeniu nowoczesnej wiedzy i gry z tradycją oraz wrażliwej obserwacji otaczającego świata. Doskonale odzwierciedla to kolekcja Inel. Źródłem inspiracji dla jej powstania był moment załamania światła na krystalicznie bezbarwnym szkle, który tworzy iluzję wgłębienia w kieliszku. Postanowiono odtworzyć to złudzenie optyczne w rzeczywistości – w ten sposób naczynia zyskały wyjątkowe wgłębienie. Ta niezwykła ozdoba łączy wszystkie elementy kolekcji, na którą składają się kieliszki do wina w trzech rozmiarach (580 ml, 650 ml i 700 ml), kieliszki do szampana (250 ml) oraz karafka o pojemności 1800 ml. Tego typu designerskie akcesoria z pewnością sprawdzą się doskonale zarówno w roli prezentów, jak i jako ozdoba świątecznego stołu.

 

 

Doskonała technologia

Krosno to firma z tradycją. Powstała w 1923 roku i bardzo szybko zaskarbiła sobie miano synonimu najwyższej jakości.  Dbałość o najwyższe standardy produkcji zapewniła jej pozycję jednego z liderów w branży. Ich rzemieślniczo tworzone produkty muszą sprostać niezwykle wysokim standardom. Dlatego właśnie kieliszki i karafka z serii Inel są formowane ręcznie z doskonale przejrzystego szkła Crystalline. Swoje subtelne piękno połączone z doskonałą jakością zawdzięczają między innymi recepturze szkła, które produkowane jest z najlepszej jakości surowców. Dzięki temu jest ono bezbarwne, błyszczące i nieskazitelnie przejrzyste. Warto pamiętać, że wysokiej próby szkło zyskuje nie tylko na walorach estetycznych, lecz także zapewnia wyższy komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Szkło Crystalline nie zawiera bowiem ołowiu ani innych szkodliwych dla zdrowia metali ciężkich – naprawdę warto postawić na takie wyroby.

 

Praca rzemieślnika

Sekret idealnego szkła tkwi przede wszystkim w zdolnościach rzemieślnika. Awangardowa kolekcja Inel to dzieło prawdziwych mistrzów w hutniczym fachu. Naczynia formowane z masy szklanej przy pomocy specjalistycznych narzędzi są tworzone z artyzmem i niezwykłą dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Dzięki temu każdy kieliszek i dekanter sprawia wrażenie dzieła sztuki – wyjątkowego i perfekcyjnie dopracowanego.

 

 

Noworoczny toast

Nadchodzące Boże Narodzenie oraz Nowy Rok będziemy w tym roku świętować inaczej niż zwykle. Zabraknie może hucznych zabaw, nie znaczy to jednak, że temu magicznemu okresowi nie będzie towarzyszyła aura piękna i elegancji. Warto podarować swoim bliskim prezenty z klasą i szczyptą blichtru, które jednocześnie znajdą praktyczne zastosowanie. Jedyne w swoim rodzaju rzemieślnicze kieliszki Inel nie tylko ucieszą oko, lecz także okażą się przydatne w tym noworocznym okresie. Swoim unikatowym, a zarazem ponadczasowym wzornictwem uświetnią sylwestrowe toasty, a dzięki wyjątkowej trwałości posłużą przez wiele lat.

Źródło: Krosno

Dodaj komentarz

Instagram