Ogród w kwietniu

Przyroda na dobre obudziła się już z zimowego snu i wręcz domaga się naszej opieki. Sadzenie, rozsadzanie, dzielenie karp, dosiewanie jednorocznych kwiatów, zasilanie, ochrona… i od nowa. Nieustająca praca. To także najwyższy czas na impregnację drewnianych mebli ogrodowych. Już niebawem przydadzą się na tarasie.

Meble pomalowane impregnatem 3w1 z linii Jedynka Deco&Protect. Produkt zapewnia ochronę drewna już po godzinie od czasu malowania nawet w przypadku deszczu. Dostępny w pięciu kolorach podkreślających naturalny rysunek drewna. Pojemność opakowań: 0,7l, 2,5l i 5l. www.farbyjedynka.pl

Sadzenie

W kwietniu można już sadzić rośliny iglaste, natomiast na sadzenie krzewów owocowych to już ostatni dzwonek. W drugiej połowie kwietnia nie należy już przeprowadzać tych prac. Sadzimy również byliny, można także dzielić starsze okazy i przesadzać je na nowe miejsca. Od połowy kwietnia można już sadzić róże, a także przycinać je i nawozić. Po wykonaniu prac związanych z sadzeniem i przesadzaniem, podłoże należy wysypać korą. W kwietniu należy już zacząć zasilanie roślin, a także ochronę przeciw szkodnikom.

Pielęgnacja trawnika

Trawnik należy kosić już regularnie. W razie, gdyby deszcz padał rzadko i gleba była przesuszona, należy go obficie podlać. W przypadku pojawienia się chwastów, usuwamy je.

Zbiorniki wodne

W stawie ogrodowym rozpoczęła się już faza wzrostu. Można przesadzać rośliny. Początek kwietnia to idealny moment do przystąpienia budowy nowych obiektów wodnych i sadzenia w nich roślin.

Warzywniak

W ogrodzie warzywnym jest już mnóstwo pracy. W kwietniu należy sadzić na miejsce docelowe (lub siać) wszystkie warzywa nieodporne na mróz (pomidory, paprykę, ogórki, kapustę, kalafior, sałatę, kalarepę, buraki, rzodkiew, szczypiorek, cebulkę, por), a także zioła.

Impregnacja drewna

To ostatni dzwonek na ewentualną impregnację drewnianych mebli ogrodowych. Przecież na dniach będą już potrzebne. Idealnie sprawdzi się impregnat 3w1 z serii Jedynka Deco&Protect. Chroni drewno przed wilgocią, mikroorganizmami oraz negatywnym wpływem promieni UV i co ważne, bardzo szybko schnie. Zapewnia ochronę już po godzinie od czasu malowania.

Tekst M. Ćwikła, zdjęcie serwis prasowy Tikkurila Polska

Dodaj komentarz

Instagram