Ogród w lipcu

Lato w pełni. Kwiaty balkonowe pysznią się całą swą okazałością. W sadzie dojrzewają owoce. Na krzewach pełno soczystych porzeczek, agrestu i borówek. Rozpoczął się czas ucztowania.

Kosa 40V marki Greenworks z funkcją podkaszarki. W zestawie 2 akumulatory 2,0 Ah i ładowarka.
Idealna do przycinania trawy w trudno dostępnych miejscach.
Silnik bezszczotkowy, regulacja prędkości, możliwość cięcia za pomocą żyłki lub tarczy. Cena 1 419 zł. www.langelukaszuk.pl

 

 

Lipiec w ogrodzie to czas obfitości, pięknych kolorów, ale i czas ciężkiej pracy: plewienia, zasilania, przycinania oraz zbioru owoców.

Usuwamy zwiędłe kwiatostany

Należy usuwać zwiędłe kwiatostany. Dotyczy to zarówno krzewów jak i bylin. Dzięki temu rośliny lepiej rosną, krzewią się, a uschnięte kwiaty nie szpecą roślin.

Zasilamy rośliny

W lipcu należy ponownie zasilić rośliny w ogrodzie, aby dobrze rosły, były ładnie wybarwione i obficie kwitły. Natomiast te w skrzynkach zasilamy raz w tygodniu. Trawnik w połowie lipca powinien zostać zasilony nawozem zawierającym azot. W dalszym ciągu regularnie przycinamy go i podlewamy.

Zwalczamy szkodniki i choroby

Mszyce to zmora ogrodników. Jak tylko zaczną się pojawiać na młodych pędach roślin, należy wykonać oprysk przeciwko mszycom. Szczególnie na nie narażone są róże. W lipcu rośliny mogą być także atakowane przez grzyby (przed którymi również należy wykonać oprysk).

 

Tekst M. Ćwikła, zdjęcie serwis prasowy Lange Łukaszuk

Dodaj komentarz

Instagram