Organiczne kształty

Barwy ziemi przyprawione pistacją – to kwintesencja kompozycji kolorystycznej niewielkiego, lecz funkcjonalnego 50-metrowego apartamentu w Warszawie.

Podstawą jego aranżacji była kompleksowa zmiana układu deweloperskiego – usunięto pierwotne podziały w części dziennej i powiększono łazienkę, uzyskując w rezultacie większą przestrzeń oraz miejsce na garderobę, którą wydzielono w sypialni z zastosowaniem lekkiego szklanego przepierzenia. Ścianę w korytarzu zabudowano pojemną szafą ubraniowo-gospodarczą, do której powędrowała pralka, zwiększając możliwości aranżacyjne łazienki.

 

 

Założeniem wykończenia mieszkania były naturalne, wysokiej jakości materiały i barwy ziemi. Bazę kompozycji stanowią biel i szarość, przewijające się w różnych elementach wszystkich pomieszczeń mieszkania – ścianach, sprzętach i tekstyliach. W strefie dziennej prym wiedzie drewno, rządzące ma podłogach oraz elementach zabudowy kuchni i korytarza.

 

 

Oryginalna, łagodnie wygięta linia drewnianych frontów mebli kuchennych swobodnie koresponduje z formą i kolorystyką szaf w korytarzu – te urozmaicono pionowymi elementami w barwie połyskującej stali. Ta naturalna dominanta znalazła swoją kontynuację w sypialni – w postaci pionowych paneli ściennych i szafy garderobianej – oraz w łazience, w formie frontów pojemnej, pionowej zabudowy.

 

 

Całość mieszkania zmienia się w wysmakowane dzieło wnętrzarskiej aranżacji. Jej niezwykłą urodę kreują dwa kluczowe elementy – łagodna zieleń pistacji oraz designerskie oświetlenie. Pistacje rzucono w tę stonowaną, ciepłą przestrzeń z dużym rozmysłem – barwa obecna jest w sypialnianej ścianie, pojedynczych elementach mebli łazienkowych, przestrzennej zabudowie sufitowej, tekstyliach i dekoracjach.

 

 

Pojawia się również w elementach oryginalnych opraw oświetleniowych, stanowiących przykład zastosowania nowoczesnego, przestrzennego designu w klasycznej, minimalistycznej aranżacji. Wtórują im drobne elementy wyposażenia – unikatowe w formie grzejniki, stoliki nocne oraz utrzymana w loftowej stylistyce armatura łazienkowa.

 

 

Metryczka:

Lokalizacja: Warszawa, Wola

Powierzchnia mieszkania: 52,64 m²

Pomieszczenia: hol połączony z aneksem kuchennym, strefa jadalnianą i salonem, łazienka, sypialnia z garderobą

Przeznaczenie: dla singla lub pary

Założenia:

Wysoki poziom wykończenia, naturalne materiały, stonowana kolorystyka, kolory ziemi. Wygodna, otwarta przestrzeń, wydzielenie garderoby, oryginalny, luksusowy design.

Wyzwania:

Zmiana układu funkcjonalnego, otwarcie strefy dziennej, wydzielenie garderoby, powiększenie łazienki, wysokość pomieszczeń 3 m.

Interesujące rozwiązania:

Ściana w holu zamieniona na funkcjonalną szafę ubraniowo-gospodarczą. Naprzeciw szafy ukryte drzwi do łazienki, w której dokonano zmiany układu. Przeniesienie pralki do szafy – naprzeciw sypialni. Dzięki temu zabiegowi powstała duża, przeszklona garderoba od strony sypialni. Frezowany fornir, również na giętych frontach. Minimalistyczna biblioteczka, która nie przytłacza wnętrza. Wygodna strefa wypoczynkowa z szafką rtv przygotowaną do wstawienia rozbudowanego sprzętu audio. Otwarta i funkcjonalna kuchnia. Od strony stołu gablotka na szkło. Zielony sufit. Wiele opcji oświetlenia: ogólne, przy zasłonach, nad wyspą, led nocny przy sypialni, lampa nad stołem, led za telewizorem. Oświetlenie ogólne w sypialni, do czytania, 2 rodzaje światła w garderobie. 3 rodzaje światła w łazience – wiele możliwość budowania różnych scen oświetleniowych w mieszkaniu.

Marki produktów w projekcie:

Krzesła – Nobonobo

Narożnik – Sits

Grzejniki w salonie i sypialni – Radox

Lampy nad wyspą  i ogólne w salonie/kuchni/holu – Chors

Lampa nad stołem – Vibia

Stół – Zuiver

Stoliki nocne – Kartell

Łóżko – Fabryka Sypialni

Dekoracje okienne – Szyte Wnętrza

Pufa przy kanapie – Nurt

Stolik kawowy – Actona

Sprzęt AGD – Bosch

Lampy w sypialni (sufit) – Ramko

Lampy nocne – Nordlux

Źródło: KODO

Dodaj komentarz

Instagram