Ozdoby świąteczne DIY

Ozdoby wykonane własnoręcznie cieszą najbardziej. Choć nie zawsze perfekcyjnie wykończone, zachwycają prostotą i oryginalnością. Są niepowtarzalne. Zgodnie z duchem upcyklingu, do wykonania dekoracji wykorzystuje się przedmioty, których już nie potrzebujemy.

Kilka patyczków, zużyta puszka po konserwach, kawałek włóczki, resztki papieru. Z produktów, które są już niepotrzebne i niechybnie trafią do śmieci, można wyczarować ciekawe dekoracje, które ozdobią nasze mieszkanie podczas Świąt.

Takie prace warto udekorować żywymi kwiatami. Miłośnicy projektów DIY szczególnie cenią poinsecje za ich różnorodność i wszechstronność, ponieważ pozwalają im na stworzenie własnych, oryginalnych ozdób.

Naturalny krajobraz

 

dekoracje DIY

Źródło „Stars for Europe”

 

Potrzebne przedmioty:

 1. Metalowa taca, dwie stare doniczki, mech, laski cynamonu, anyż, klej na gorąco, dwie małe poinsecje.

Wykonanie:

 1. Do starej doniczki przyklej klejem na gorąco laski cynamonu.
 2. Do drugiej doniczki przyklej gwiazdkę anyżu. Do tak przygotowanych doniczek wstaw miniaturowe poinsecje. Ustaw je na tacy i całość udekoruj mchem. Na wierzchu możesz rozsypać kilka anyżowych gwiazdek.

 

Źródło „Stars for Europe”

 

Poinsecja w puszce

 

świąteczna dekoracyjna osłonka

Źródło „Stars for Europe”

 

Potrzebne przedmioty:

 1. Pusta puszka, kawałek tektury, gałązka jodły, wstążka, gorący klej i oczywiście poinsecja

Wykonanie:

 1. Przytnij tekturę i nałóż klej na zewnętrzną stronę oczyszczonej puszki, następnie owiń tekturę wokół puszki (uwaga, klej szybko stygnie). Zamiast tektury możesz wykorzystać papier lub filc.
 2. Przymocuj jodłową gałązkę do puszki wstążką. Możesz przyczepić również ozdobę choinkową.

 

 

Wisząca poinsecja

 

świąteczne dekoracje

Źródło „Stars for Europe”

 

Potrzebne przedmioty:

 1. Pusta puszka, sznurek, gałązka jodły, wstążka, gorący klej i oczywiście poisencja

Wykonanie:

 1. Zrób dwie dziurki w puszce i przeciągnij przez nie sznurek. Na końcu zawiąż supełki i sprawdź czy nie są zbyt małe.
 2. Następnie nałóż klej na zewnętrzną stronę oczyszczonej puszki i szybko owiń ją sznurkiem (uwaga, klej szybko stygnie). Na koniec możesz przyczepić dowolną ozdobę.

 

Źródło „Stars for Europe”

 

Lodowa misa

 

dekoracje na boże narodzenie

Źródło „Stars for Europe”

 

Potrzebne przedmioty:

Przezroczysta miska, zielona podstawka pod doniczkę, gorący klej, płyn do mycia naczyń, worki do mrożenia, recepturki, wata, sznurek, nożyczki, dekoracyjne dodatki jak mech czy gałązki i szyszki, sztuczny śnieg, poisencja.

Wykonanie:

 1. Przemyj zewnętrzną ściankę miski płynem do mycia naczyń. Następnie nanieś na nią gorący klej, tak aby powstałe linie się skrzyżowały.
 2. Pozostaw gorący klej do ostygnięcia, a następnie delikatnie oddziel go od szklanej miski. Do powstałej formy włóż podstawkę pod doniczkę.
 3. Wstaw poisencję w swojej plastikowej doniczce do torebki do mrożenia i zabezpiecz recepturkami. Następnie owiń doniczkę grubą warstwą waty i całość przewiąż sznurkiem.
 4. Ustaw doniczkę z rośliną na podstawce razem z mchem, szyszkami i innymi ozdobami. Mech możesz poprószyć sztucznym śniegiem.

 

Źródło „Stars for Europe”

 

Najprostsza ozdoba

Nie czujesz się na siłach, żeby wykonać dekorację przy użyciu kleju na gorąco? A może brakuje Ci na to czasu? Zamiast wyrzucać, stwórz coś z niczego. Dekoracyjne gałązki eukaliptusa i pojedyncze cięte poisencje zmieniają to trio prostych, szklanych butelek w stylowe dekoracje.

 

proste dekoracje DIY

Źródło „Stars for Europe”

 

Pakowanie prezentów

Puść wodze fantazji. Zamiast gotowych ozdobnych torebek, do pakowania prezentów użyj kolorowego papieru lub zwykłego pakowego. Do wiązania możesz użyć wielobarwnej wstążki lub sznurka. Prezent warto dodatkowo ozdobić np. pierniczkami, cukrowymi laskami czy żywymi gałązkami. Bileciki wytnij samodzielnie z kolorowego brystolu, zrób w nich dziurki za pomocą dziurkacza i przewiń sznureczek.

 

Akcesoria do pakowania prezentów

Akcesoria do pakowania prezentów. www.home-you.com.pl

 

Zadbaj o piękne opakowanie prezentów świątecznych. www.westwing.pl

Tekst M. Ćwikła, zdjęcia Stars for Europe, serwisy prasowe firm

 

Dodaj komentarz

Instagram