Porządki w jesiennej garderobie – praktyczne rady

Nadeszła najmniej przewidywalna pora roku – jesień! Teraz przed każdym wyjściem z domu musisz sprawdzać pogodę, by być gotowym/ą na najróżniejsze warunki atmosferyczne. To czas na to, by uporządkować swoją garderobę i na kilka najbliższych miesięcy zapomnieć o letnich sukienkach i koszulkach. Podpowiadamy, jak posegregować ubrania na półkach i wieszakach.

Organizacja na pierwszym miejscu

Krótkie spodenki i zwiewne sukienki ustępują właśnie miejsca długim płaszczom i miłym w dotyku swetrom. Dobrze jest zacząć tę czynność od wyciągnięcia z garderoby całej jej zawartości. Postaraj się wnikliwie przejrzeć wszystkie ubrania oraz dodatki i posegreguj je według sezonów. Uspokajamy, określenie „porządek w szafie” nie musi być oksymoronem. Finałem sprzątania będzie miły dla oka efekt, a co najważniejsze – dobrze rozplanowana organizacja sprawi, że błyskawicznie znajdziesz to, co chcesz ubrać. Nie poddawaj się sentymentom i bądź wobec siebie szczery/a. Każdy/a z nas ma w szafie ubrania, które wiecznie na coś czekają – na mniejszą wagę czy na założenie na jakąś okazję (a dana rzecz wisi na wieszaku latami, nieubrana ani razu). Finalnie takie ubrania zabierają tylko miejsce w szafie. Nie warto też przesadnie rozczulać się nad rzeczami, które są zniszczone lub w nieodpowiednim rozmiarze. Te za małe, ale w dobrym stanie możesz odsprzedać, a za duże – poprawić u krawca. To, co warto zrobić i co ułatwi porządkowanie ubrań to pogrupowanie ich na 3 sterty: do zostawienia w szafie, do schowania po mijającym sezonie i do oddania lub sprzedania. Te ubrania, które wiesz, że będziesz nosić najczęściej – miej możliwie jak najbardziej pod ręką, gdy otworzysz drzwiczki szafy.

 

 

Kapsułowa garderoba to podstawa

Inwestuj w dobre jakościowo materiały i klasyczne kroje. Naucz się nie kupować impulsywnie, a tworzyć listy. Założeniem kapsułowej garderoby jest to, że wszystko do siebie pasuje i większość rzeczy można do siebie dopasować. Sprawdzaj skład ubrań – sztuczne materiały mają to od siebie, że nie ogrzeją Cię zimą. Takie ubrania będą się elektryzować i szybko niszczyć, nie warto więc w nie inwestować. Jeżeli masz dobrą bazę jakościowych dodatków (pasek, buty, torebka) to łatwiej będzie Ci dopasować do tego resztę ubrań. Kolejną dobrą praktyką, którą polecamy jest omijanie wyprzedaży, które tylko napędzają konsumpcjonizm. Nie ulegaj też chwilowym modom, te mają to do siebie, że szybko przemijają. Postaw na prostą paletę kolorystyczną i minimalistyczne kroje, które będą Ci służyć latami.

Praktyczny pomocnik

Do sprzątania szafy możesz wykorzystać nowość od marki Vorwerk. Chodzi tu o system do utrzymania czystości Kobold VB100. Dzięki temu, że system posiada mnóstwo dedykowanych różnym czynnościom końcówek, pozbędziesz się kurzu ze wszystkich półek w swojej garderobie. Jeśli posiadasz szafę, która jest wolnostojąca, nie zapominaj również o sprzątaniu jej u góry oraz o posprzątaniu szpar pomiędzy ścianą a meblem. Dobrym sposobem na zyskanie przestrzeni na półkach może być odpowiednie pakowanie ubrań. Postaw na pakowanie hermetyczne! Dzięki temu sprawisz, że ubrania, ale też pościel czy ręczniki nie będą zbierały kurzu i innych zanieczyszczeń, takich jak roztocza. Ubrania zamknięte w szczelnym opakowaniu zachowają świeżość oraz będą uchronione przed wilgocią. Pamiętaj, by tkaniny były czyste i suche przed włożeniem ich do worków. Powietrze z worków sprawnie odessiesz właśnie za pomocą urządzenia Kobold VB100.

Źródło: Vorwerk

Dodaj komentarz

Instagram