Pyszna woda zawsze pod ręką – baterie filtrujące przyszłością kuchni

Wiemy, jak dbać o zdrowie i staramy się to robić, ale… w codziennym zabieganiu umyka nam wiele spraw. Dlatego warto szukać rozwiązań pozwalających w prosty, wygodny sposób zatroszczyć się o to, co najważniejsze. Przede wszystkim o nawodnienie organizmu, o którym zbyt łatwo się zapomina.

Człowiek w przeważającej mierze składa się z wody. Ten życiodajny składnik stanowi ponad połowę masy ciała osoby dorosłej, w przypadku dzieci nawet więcej. A jeśli wziąć pod lupę kluczowe organy i tkanki, wartości te będą jeszcze wyższe. Serce składa się z wody przeciętnie w 79%, mózg w 83%, krew aż w 90%.

Chodzi jednak nie tylko o budulec. Kiedy nie jesteśmy odpowiednio nawodnieni, krew traci objętość, więc serce musi pracować szybciej i intensywniej, aby utrzymać prawidłowe tempo krążenia. Negatywnie wpływa to też na pracę umysłu – poziom koncentracji, kreatywności i efektywności pracy czy nauki.

To oczywiście tylko pojedyncze przykłady. Wpływ nawodnienia na zdrowie, samopoczucie oraz funkcjonowanie człowieka jest bardzo szeroki.

 

 

Dlaczego warto filtrować wodę

Większość z nas zdaje sobie sprawę z wartości dobrej wody pitnej. Z tego powodu przecież jeszcze przed parunastu laty tak popularne było noszenie wody ze źródeł oligoceńskich. Potem picie wyłącznie wody mineralnej w butelkach. Dziś zwożenie wody z odległości kilkuset kilometrów albo produkcja masy butelek plastikowych to słaby pomysł. Zwłaszcza, że w domowych kranach zazwyczaj płynie woda, która jest co najmniej „pijalna”. Dzięki urządzeniom filtrującym woda może być jeszcze lepsza i smaczniejsza. Czy rzeczywiście warto z nich korzystać?

Jakość wody z miejskich sieci jest coraz wyższa. Jednak na drodze ze stacji uzdatniania do baterii kuchennej zdarzają się stare instalacje, będące źródłem zanieczyszczeń lub powodem zmiany smaku i zapachu. Z kolei tam, gdzie dostępna jest tylko woda studzienna, w jej składzie często pojawiają się szkodliwe metale ciężkie.

Osobną, ale nie mniej ważną kwestią są indywidualne preferencje smakowe. W zależności od potrzeb (m.in. kondycji zdrowotnej) wskazana bywa dodatkowa mineralizacja. Wszystkie wspomniane kwestie może rozwiązać odpowiednia filtracja.

Wszystko w domowej kuchni

Do niedawna filtrowanie wody w domu wymagało montażu dość rozbudowanej aparatury. W małych mieszkaniach często brakowało na nią miejsca. Z potrzeby miniaturyzacji urządzeń domowych narodziły się baterie filtrujące – jak chociażby hansgrohe Aqittura M91 SodaSystem z niewielkim modułem filtrującym SodaBase. Moduł, serce całego systemu, który dba o jakość wody z kranu, wcale nie musi mieścić się bezpośrednio pod baterią czy zlewozmywakiem.

Towarzyszący baterii inteligentny system filtrujący może objąć aż 5 indywidualnie dobranych wkładów, tak by precyzyjnie dopasować sposób działania do potrzeb czy preferencji smakowych domowników.

Wprost z wylewki popłynie woda wolna od zanieczyszczeń, metali ciężkich i wszelkich zapachów, za to w oczekiwany sposób uzupełniona o minerały. Z filtrami możemy zapewnić sobie wodę „spersonalizowaną”, tj. z zestawem minerałów dopasowanych do naszego stylu życia.

Wygodnie, oszczędnie, ekologicznie

Korzystanie z wody filtrowanej przy użyciu baterii Aqittura M91 SodaSystem jest zachwycająco proste. Minimalistyczna wylewka (do wyboru łukowata lub prosta, w matowej czerni, stali nierdzewnej lub chromie) mieści dwa kanały. Z jednego płynie zwykła woda, odpowiednia np. do mycia naczyń. Z drugiego – filtrowana, znakomita do działań kulinarnych i gotowa do picia. Smaczna, filtrowana, wysoko lub nisko mineralizowana. A na życzenie – schłodzona bądź średnio lub mocno gazowana. Wystarczy wcisnąć przycisk PUSH, by otrzymać wodę, na jaką akurat mamy chęć.

Systemy Aqittura są teraz dostępne z usługą bezpłatnego montażu zapewnianego przez producenta. To nowy system – bardzo prosty w obsłudze, ale do prawidłowego funkcjonowania wymaga profesjonalnego montażu. Tym zajmują się specjaliści hansgrohe. Aby skorzystać z usługi darmowego montażu, wystarczy na stronie producenta przesłać zdjęcie paragonu i umówić na spotkanie z instalatorem.

Łatwy dostęp do dobrej wody ma duże znaczenie dla zdrowia – pozwala zadbać o nawodnienie u dzieci i u osób starszych. W zasadzie u każdego z nas. Z armaturą, która zapewnia dobrej jakości wodę łatwo wyrobimy nawyk, by przed wyjściem do pracy uzupełnić bidon czy butelkę wodą z pakietem minerałów dla naszego organizmu. I nie musimy nosić ciężkich zgrzewek wody ze sklepu. Nasz portfel, planeta i nasze ciało to docenią!

Źródło: Hansgrohe

Dodaj komentarz

Instagram