Red Dot oraz iF dla produktów Ideal Standard

Bezdotykowa armatura INTELLIMIX, umywalki CONCA oraz kolekcja baterii JOY marki Ideal Standard otrzymały prestiżowe wzornicze tytuły iF Design Award 2021 oraz Red Dot 2021.

Red Dot Award oraz iF Design Award to prestiżowe tytuły, które są wyrazem dla najwyższych standardów wzornictwa, jakości, innowacji i funkcjonalności produktów. W bieżącym roku otrzymały je trzy produkty Ideal Standard: INTELLIMIX, inteligentna, bezdotykowa armatura zapewniająca najwyższą higienę w toaletach publicznych, umywalki CONCA oraz baterie JOY sięgające do tradycji marki i na nowo definiujące pojęcie ponadczasowego piękna.

 

 

INTELLIMIX to elektroniczna, bezdotykowa bateria umywalkowa zintegrowana z podajnikiem mydła, która przenosi higienę mycia rąk na wyższy poziom. Dozowanie mydła i wody przy każdym użyciu gwarantuje poprawę standardów higienicznych w łazienkach znajdujących się w biurach, hotelach, centrach handlowych, restauracjach i innych miejscach o dużym natężeniu ruchu. Armatura ma czysty, nowoczesny wygląd i jest przyjazna dla środowiska (w porównaniu z tradycyjną armaturą i osobnym wykorzystaniem mydła bateria Intellimix pozwala zaoszczędzić aż do 80% kosztów mydła i 85% wody). Wbudowany w baterię ekran TFT wyświetla jasne instrukcje, aby zwiększyć komfort mycia rąk. Ekran można również wykorzystać do wyświetlania innych komunikatów: logo firmy lub obrazów reklamowych w czasie gdy bateria nie jest używana. Armatura Intellimix dostępna jest w dwóch wersjach wykończenia: chrom i black onyx.

 

 

CONCA to umywalka, która odważnie patrzy w przyszłość, a przy tym pięknie kłania się przeszłości (pierwsza linia umywalek Conca zaprojektowana została w 1972 roku przez Paolo Tilche). Projektanci ze Studia Palomba zredefiniowali tę klasykę tworząc nową, ikoniczną formę na miarę wzorniczych oczekiwań współczesnego klienta. Estetyczną osią produktu są organiczne krzywizny, zmysłowe detale oraz cienkie ranty dodające formie umywalki estetycznej lekkości. Zaś lekkości środowisku dodają nowoczesne technologie produkcji, które umożliwiają zoptymalizowane i świadome wykorzystanie surowców. W kolekcji Conca dostępne są również meble, wanny oraz baterie.

 

 

 

 

 

Baterie JOY są niczym nowa definicja harmonii. Cylindryczna, jednoczęściowa forma zapewnia armaturze czystą i nowoczesną konstrukcję, która jest łatwa do czyszczenia. Estetyczna klarowność sprawia, że baterie są uniwersalne w zestawieniu z każdym typem umywalki. Armatura Joy dostępna jest w czterech efektownych wykończeniach: chrom, srebrna burza, szczotkowane złoto i magnetyczna szarość. Pionierski wkład ceramiczny FirmaFlow firmy Ideal Standard umożliwia precyzyjną regulację temperatury, co zapewnia jeszcze większy komfort użytkowania.

W tym roku na konkurs RED DOT AWARD wpłynęło ponad 18 000 zgłoszeń. Od czasu powstania w 1955 roku RED DOT jest cenionym międzynarodowym znakiem wyjątkowej jakości wzornictwa, pożądanym przez producentów. Z kolei tytuł iF DESIGN AWARD od 67 lat jest jedną z najważniejszych nagród w dziedzinie wzornictwa na świecie. W tym roku do konkursu wpłynęło ponad 10 000 zgłoszeń.

Od 22 czerwca 2021 roku, Intellimix będzie prezentowany na wystawie “Design on Stage” w Red Dot Design Museum Essen.

Źródło: Ideal Standard

Dodaj komentarz

Instagram