Artykuł sponsorowany

Sprawdzony sposób na odświeżenie mieszkania za pomocą farb

Nie ma lepszego sposobu na odświeżenie mieszkania niż generalne porządki, a następnie odnowienie ścian, sufitów i innych elementów wystroju wnętrza. Wbrew pozorom samodzielne pomalowanie pokoju, kuchni czy przedpokoju nie stanowi większego problemu i zajmuje tylko kilka dni. Kluczem do sukcesu jest dobre zaplanowanie wszystkich czynności oraz wybór odpowiednich produktów.

Projekt pod nazwą „odświeżamy nasze 4 kąty” możemy podzielić na kilka etapów:

Przede wszystkim musimy zdecydować jakie pomieszczenia wymagają odnowienia. Czy odświeżamy wyłącznie ściany i sufity, a może także inne elementy wystroju jak np. kafelki w łazience lub blat kuchenny? Ile czasu możemy poświęcić i jaki przeznaczamy budżet? Jakie mamy preferencje kolorystyczne? Gdy już mamy wizję i plan działania pora na wybór farby. Współczesne farby mają tak cudowne właściwości, że właściwie dobrane, pokryją każdą powierzchnię.

Jak wybrać farbę odpowiednią do naszych potrzeb? Najlepiej wybierać farby dobrze kryjące, matowe, odporne na zabrudzenia i o jak najdłuższym okresie trwałości. W praktyce oznacza to, że przeznaczenie i właściwości farby powinny odpowiadać docelowemu miejscu przeznaczenia. Warto zwrócić uwagę na kluczowe cechy dobrej farby: łatwość aplikacji, szybkie schnięcie, mocne krycie i trwałą powłokę.

Zaopatrzmy się w niezbędne akcesoria do malowania czyli narzędzia malarskie: pędzle, wałki, kuwety, folie, taśmy itp.

Odpowiednie przygotowanie pomieszczenia do malowania co prawda zajmie trochę czasu ale zapewni płynny przebieg prac malarskich. Trzeba wynieść lub zabezpieczyć folią meble i inne elementy wystroju, zakryć podłogę, zdjąć firanki i zasłony, oprawki z gniazdek, osłonić drzwi, uzupełnić ubytki i pęknięcia na ścianach oraz dokładnie odkurzyć wszystkie powierzchnie.

Malowanie pomieszczenia zaczynamy od sufitu. Dzięki temu kropelki farby spadną na niepomalowane powierzchnie, z których łatwo będzie je usunąć. Po suficie przychodzi czas na ściany, stolarkę okienną i inne elementy wystroju. Jeśli planujesz ściany w dwóch kolorach, wykorzystaj taśmę papierową do „odcięcia” krawędzi.

Sprzątanie po malowaniu można zacząć dopiero gdy farba całkowicie wyschnie. Lepiej się nie spieszyć! Czas schnięcia zależy od rodzaju farby – warto zastosować się do wskazówek producenta.

 

malowanie ścian

Dzięki farbom, w szybki i niedrogi sposób można przeprowadzić metamorfozę wnętrz

 

Iluzje optyczne

Kolory mają niesamowitą zdolność tworzenia iluzji optycznych. Potrafią zmienić proporcje pomieszczenia, ocieplić wnętrze, podkreślić lub ukryć wybrane elementy, zmienić nastrój i charakter wystroju. Warto wykorzystać ich możliwości i nie ograniczać się wyłącznie do neutralnej bieli. Osoby lubiące styl naturalny będą się dobrze czuły w pokoju pomalowanym farbami w delikatnych odcieniach ziemi: beżach, szarościach, jasnych brązach i zieleniach, delikatnych błękitach. Miłośnikom stylu glamour z pewnością spodobają się ciemnozielone, granatowe czy złote akcenty, a fani wnętrz eklektycznych mogą puścić wodze fantazji i dostosować kolorystykę do swoich indywidualnych preferencji.

 

farby lateksowe

1.Farba lateksowa/akrylowa Luxens 10 l różne kolory od 69,99 zł/op. 2. Farba Nature Tikkurila 10 l różne kolory od 439 zł/op. 3. Farba Magnat 2,5 l różne kolory 99 zł/op. 4. Farba Beckers Designer Colour 5 l różne kolory 168 zł/op. 5. Farba Beckers Designer Colour 2,5 l różne kolory 118 zł/op. 6. Farba Dulux Ambiance Boho 2,5 l różne kolory 99,99 zł/op.

 

Kuchnia i łazienka

Farby dedykowane ścianom i sufitom w kuchni i łazience zabezpieczają ściany w pomieszczeniach narażonych na kontakt z parą, wilgocią i substancjami powodującymi częste zabrudzenia. Idealnie przylegają do powierzchni zapobiegając wnikaniu brudu, a niektóre produkty można stosować na powierzchniach narażonych na bezpośredni kontakt z wodą.

 

farby plamoodporne

1. Farba plamoodporna Luxens różne kolory 2,5 l 86,99 zł/op 2. Farba Dulux Easycare 2,5 l różne kolory 94,98 zł/op 3. Farba Jeger wodoodporna różne kolory 0,5l 56,99 zł/op 4. Farba Jeger wodoodporna różne kolory 2 l 129 zł/op 5. Barwnik w płynie Luxens różne kolory 14,99 zł/op

 

Farby do zadań specjalnych

Odnowienie i pomalowanie ścian i sufitów to tylko jeden ze sposobów na odświeżenie mieszkania. Farby potrafią o wiele więcej. Przy ich pomocy odświeżymy stare szafki i blaty kuchenne, niemodne płytki łazienkowe, zniszczone podłogi, porysowane panele, wysłużone grzejniki. Służą do tego farby renowacyjne dedykowane konkretnym materiałom np. do renowacji metalu czy drewna oraz specjalistyczne akcesoria.

 

farby do zadań specjalnych

1. Emalia akrylowa do kaloryferów Dekoral 0,75 l 66,99 zł/op. 2. Farba do podłóg wewnętrznych Jeger 0,5 l 74,99 zł/op. 3. Emalia akrylowa Luxens 0,75 l 37,99 zł/op. 4. Emalia do grzejników Nobiles 1 l 72,99 zł/op.

 

Farby z mieszalnika

Gotowe farby występują w ograniczonej gamie kolorystycznej, a tobie marzy się ściana w kolorze głębokiego błękitu lub pudrowego różu? Rozwiązaniem są farby z mieszalnika kolorów. Wystarczy wybrać odpowiedni odcień z wzornika kolorów i zamówić odpowiednią ilość farby. Aby kolor ściany był identyczny z wybranym kolorem z wzornika wybierz odcień o ton jaśniejszy. Warto też zobaczyć próbkę w naturalnym świetle dziennym.

 

farby z mieszalnika

1-4. Bazy do farb z mieszalnika różna pojemność i parametry od 72,49 zł/op.

 

Akcesoria

Każdy, nawet najmniejszy remont w mieszkaniu, nie uda się bez odpowiednich narzędzi i akcesoriów. Odpowiednio dobrane walki malarskie, pędzle, kuwety oraz folie ochronne, taśmy itp. ułatwią pracę i spowodują, że końcowy efekt spełni nasze oczekiwania.

 

zestawy malarskie

1.Zestaw malarski do farb emulsyjnych 26,99 zł/komp. 2. Pędzel płaski różne rozmiary od 6,99 zł 3. Folia ochronna 2,2x20m 23,49 zł 4. Taśma malarska 25 mm. 20,99 zł 5. Wałek do malowania 18 cm 19,99 zł 6. Taśma malarska 48 mm 11,9 zł 7. Mieszadło do farb 17,99 zł 8. Filc ochronny 3×1 m 26,99 zł 9. Zestaw pędzli uniwersalnych 23,99 kompl. 10. Taśma malarska 25 mm 12,49 zł.

 

Farby i ekologia

Wiele farb posiada europejski certyfikat „Ecolabel”, który promuje technologie produkcji farb redukujące negatywny wpływ na środowisko naturalne. Oznaczenie „Ecolabel” posiadają między innymi serie farb Luxens do ścian i sufitów, plamoodporne i przeznaczone do kuchni i łazienki. Stosowne oznaczenia znajdują się na opakowaniu farby.

Farby i akcesoria do malowania znajdują się w każdym sklepie stacjonarnym i internetowym Leroy Merlin. Jeśli wolimy oddać malowanie w fachowe ręce, możemy w trakcie wizyty w sklepie Leroy Merlin zamówić usługę malowania.

Więcej informacji i podpowiedzi na leroymerlin.pl

Dodaj komentarz

Instagram