Trendy 2023. Na co zwrócić uwagę urządzając mieszkanie?

W 2023 roku stawiamy na naturalne wzornictwo i nowoczesne rozwiązania, które poprawiają komfort życia i tworzą przytulny nastrój. Leroy Merlin w dedykowanej kolekcji wytypowało cztery trendy, które wpisują się w ten kierunek. Przyjrzyjmy się im bliżej.

„Obserwowanie i analiza trendów jest nieodłącznym elementem naszej pracy. W kolekcji Trendy 2023 wychodzimy naprzeciw potrzebom pasjonatów domów, proponując produkty atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim dostarczając nastrój i atmosferę do codziennych przestrzeni.” – mówi Magdalena Teliżyn, Menedżer ds. Trendów z Leroy Merlin Polska.
„W tym roku stawiamy na naturalne wzornictwo i nowoczesne rozwiązania. Będziemy chcieli ocieplić swoje wnętrza poprzez słoneczną paletę barw, nie zapominając przy tym o rozwoju technologii użytkowej, która na dobre zagości w naszych domach.” – dodaje.

Natura w domu

Dom jest naszą oazą. Na co dzień daje poczucie bezpieczeństwa i spokoju, dlatego w 2023 r. stawiamy na przytulne wnętrza, które zbliżają nas do natury. W trendzie są ciepłe odcienie drewna, które w połączeniu z kamieniem i dodatkami z naturalnych surowców i materiałów, takich jak ceramika, wiklina, bawełna i len tworzą nastrojowe wnętrze. Coraz częściej będziemy sięgać po duże okazy egzotycznych roślin: daktylowców, palm, cytrusów, juk i szorstkowców, które są żywą dekoracją i równocześnie wprowadzają zdrowy mikroklimat.

 

 

Pekan – słoneczny kolor

Ciepłe odcienie słonecznych kolorów wzrastają na popularności, przede wszystkim jako kolor ścian i zasłon, świetnie sprawdzą się też na drobnych elementach dekoracyjnych. Pekan, czyli kolor miodowej musztardy, doda wnętrzom witalności i sprawi, że będą bardziej przytulne. Dobrze komponuje się z kolorami ziemi, czyli brązami, beżami i zieleniami oraz dodatkami w barwie klasycznego i rdzawego złota.

 

 

Ryfle – rytmiczne cięcia

Modne w ostatnim czasie rytmiczne cięcia, tworzące symetryczny, przestrzenny wzór sprawiają, że dotychczas płaskie i nudne powierzchnie nabierają głębi. Ryfle nie tylko dynamizują i nadają ciekawego designu ale mają też zastosowanie użytkowe – lamele świetnie sprawdzą się do wydzielenia stref w mieszkaniu. To uniwersalny wzór, który dobrze komponuje się z każdym wnętrzem – od nowoczesnego, poprzez japandi i glamour po rustykalne.

 

 

Smart Home – inteligentne wnętrze, sprytne rozwiązania

Coraz bardziej zanika bariera między światem cyfrowym a fizycznym, dlatego w 2023 roku będziemy wybierać sprytne rozwiązania, które mają poprawić nasz komfort życia w domu oraz wpłynąć na nastrój. W wyborze urządzeń do domu i mieszkania będziemy kierować się funkcjonalnością i designem, docenimy szczególnie te, które łączą kilka zastosowań.

 

Źródło: Leroy Merlin

Dodaj komentarz

Instagram