Trendy na kuchennym blacie

Kontrast czerni i bieli, detale ze stali nierdzewnej, styl retro w nowej odsłonie oraz funkcjonalność to najnowsze trendy, które mają wpływ na wygląd i konstrukcję nowoczesnych sprzętów AGD. Jeśli chcesz mieć czajnik, opiekacz czy ekspres do kawy stworzony na podstawie aktualnych trendów, to szukaj ich wśród najnowszych propozycji marki Breville.

Projektanci sprzętów kuchennych wyszli z założenia, że kuchnia to coraz częściej otwarte pomieszczenie i powinno być spójne stylistycznie z salonem czy jadalnią. Dlatego drobne sprzęty kuchenne, które stoją na blacie, mogą stanowić ozdobę wnętrza. Z drugiej strony nie powinny dominować kolorystycznie. Stąd nowoczesne sprzęty kuchenne mają klasyczne kolory, a ich ozdobę stanowią elementy ze stali nierdzewnej. Ważnym trendem jest też funkcjonalność urządzeń AGD. Dla użytkownika oprócz mocy urządzenia, liczy się np. ile będzie ono zajmowało miejsca na blacie i czy łatwo się je czyści.

Białe i czarne

Wszechobecny trend minimalistyczny da się zauważyć również we wzornictwie sprzętów z kategorii małego AGD. Najlepszym przykładem jest kolekcja New York Breville, w skład, której wchodzi czajnik i toster w kolorze matowej czerni w iście nowojorskim stylu. Czerń nadaje specyficzny klimat i kreuje wyjątkową aurę w klasycznych kuchniach.  Kolekcja ta dedykowana jest miłośnikom nowoczesnego stylu, gdzie rządzi minimalizm i zredukowany design. 

Stal nierdzewna

Nowoczesne sprzęty kuchenne muszą być nie tylko estetyczne, ale też praktyczne. Dlatego na wysokiej pozycji w trendach wnętrzarskich utrzymuje się stal nierdzewna. To materiał, który doskonale sprawdzi się w kuchni. Nie pochłania zapachów, jest odporna na występowanie plam i nie pozostają na niej odciski palców, dzięki czemu jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości. Przykładem sprzętu, którego obudowa wykonana jest ze stali nierdzewnej jest czajnik elektryczny i toster z gamy Breville Mostra. Dodatkowo, jest on wykończony dopracowanymi do perfekcji detalami, co wprowadza odrobinę współczesnego stylu do każdej kuchni. 

 

 

Nowe retro

Zamiast proponować całkowicie nowy design sprzętów, projektanci szukają inspiracji w przeszłości i starają się nieco zmodyfikować ikony stylu sprzed lat. W ten sposób pojawiły się trendy: retro i vintage. Najlepszym przykładem takiej inspiracji z przeszłości jest kolekcja Breville High Gloss, w której znajdziemy czajnik, toster i opiekacz wzorowane na stylu Art Deco. Styl ten, mimo iż, ma już niemal 100 lat, wciąż jest synonimem nowoczesnego designu i luksusu. Przedmioty Art Deco były wykonywane ze szlachetnych materiałów z charakterystycznymi wzorami geometrycznymi. W przypadku Breville High Gloss jest to ponadczasowa i elegancka biel oraz klasyczne, proste kształty.

Łatwe w obsłudze

Nowoczesny czajnik, gofrownica, toster czy ekspres do kawy oprócz tego, że powinny estetycznie prezentować się na kuchennym blacie, muszą być funkcjonalne, czyli takie, z których korzystanie jest proste, łatwe i przyjemne. Taki sprzęt da się łatwo czyścić i nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Jest to szczególnie ważne w przypadku ekspresów do kawy, których konstrukcja jest nieco bardziej złożona. Dlatego Breville opracowało funkcję czyszczenia jednym przyciskiem, która jest m.in. dostępna w modelu Prima Latte III VCF146X. Z kolei czajniki Breville wyposażone są obrotową podstawę 360 stopni, która umożliwia podnoszenie i nalewanie pod dowolnym kątem, antypoślizgowe stopy oraz schowek na przewód.

 

 

Kawa, jaką lubisz

Każdy z nas lubi inną kawę, różny stopień przyrumienienia tosta i odmienny, niepowtarzalny smak gofrów. Dlatego urządzenia kuchenne są coraz częściej wyposażone w funkcje, które pozwalają dostosować smak konkretnego napoju czy dania do naszych upodobań. I tak ekspres Breville Bijou Barista posiada cykl preinfuzji, który oferuje ulepszoną ekstrakcję kawy, poprzez wstępne jej namoczenie, jak również w funkcję Manual Shot dla pełnej kontroli i dostosowania napoju do swoich preferencji. Z kolei opiekacz Breville DuraCeramic ma regulowane ustawienie temperatury, co umożliwia zmianę mocy grzewczej w zależności od tego, czy opiekamy pieczywo czy słodką bułkę.

 

Źródło: DLF

Dodaj komentarz

Instagram