Very Peri we wnętrzach

Kolorem Roku 2022 ogłoszonym przez Instytut Pantone został intrygujący Very Peri. Jak zastosować go w mieszkaniu? Z jakimi barwami zaprezentuje się najlepiej?

17-3938 Very Peri powstał z połączenia niebieskiego z ciepłą czerwienią. Jest niezwykle dynamiczny i ożywiający. Zachęca do osobistej pomysłowości i kreatywności. Zastosowany we wnętrzach nadaje wystrojowi nowoczesny charakter oraz poczucie figlarnej świeżości.

 

Łazienka w kolorze Very Peri

Wanna Admiral i tapeta ścienna z oferty Devon&Devon w kolorze Very Peri. www.devon-devon.com

 

„Żyjemy w czasach przemian. Gdy wychodzimy z intensywnego okresu izolacji, zmieniają się nasze poglądy i standardy. Okazując beztroską pewność siebie i śmiałą ciekawość, które ożywiają naszego twórczego ducha, dociekliwy i intrygujący PANTONE 17-3938 Very Peri pomaga nam ogarnąć ten zmieniony krajobraz możliwości, otwierając nas na nową wizję, gdy piszemy nasze życie na nowo. Wzbudzająca wdzięczność za niektóre rzeczy, które reprezentuje niebieski, uzupełniony nową perspektywą, która rozbrzmiewa dzisiaj, PANTONE 17-3938 Very Peri stawia przyszłość w nowym świetle” – Tak swoją decyzję dotyczącą koloru Roku Pantone 2022 tłumaczą przedstawiciele instytutu na Instagramie Pantone.

 

dekor Very Peri

Szklana kabina prysznicowa Radaway. Usługa Print Radaway daje nieograniczone możliwości kolorystyczne. www.radaway.pl

 

Intrygujący Very Peri

Very Peri doskonale odnajduje się jako element aranżacji mieszkania. Właściwie użyty, pasuje niemal do każdego stylu i każdego pomieszczenia. Jest dość intensywny, dlatego łatwo może zdominować aranżację. Warto wykorzystać go w formie dodatków lub jako akcent kolorystyczny. Dzięki takiemu zastosowaniu ożywi kompozycję i wpłynie na optymistyczny jej odbiór.

 

lampa very peri

Lampa wisząca origami ICEBERG. Wykonana ręcznie z odpornego na blaknięcie papieru o zawartości bawełny 40-60% i grubości 160g/mkw. www.pakamera.pl

 

Dodatki w kolorze Very Peri

To odcień wszechstronny, który znajduje zastosowanie w przypadku wielu materiałów, tekstur i wykończeń. Świetnie odnajdzie się np. na jednej ze ścian, pojedynczym meblu lub na tkaninach. Ciekawym rozwiązaniem będą zasłony lub zwiewne, ażurowe firany w kolorze Very Peri.

 

tkaniny w kolorze Very Peri

Ażurowa tkanina do dekoracji okien. www.zimmer-rohde.com

 

Świetnym zastosowaniem dla tego koloru są także drobne akcesoria. Mogą to być zarówno niewielkie elementy dekoracyjne jak i np. artykuły biurowe. Ustawione na biurku z pewnością pozytywnie wpłyną na nastrój i zachęcą do kreatywnej pracy.

dziurkacz w kolorze Very Peri

Dziurkacz francuskiej marki Lexon wykończony gumowanym tworzywem ABS. www.czerwonamaszyna.pl

 

Zastanawiając się w jaki sposób można zastosować Very Peri we wnętrzu bez obawy, że je zdominuje, warto pokusić się o szklane dodatki w tym kolorze. Idealnym wyborem będą opalizujące wazony, dzbanki czy świeczniki. Doskonale zaprezentują się w jasnych pomieszczeniach z przewagą koloru białego i beży, ale nie tylko.

 

w kolorze Very Peri

Szklany wazon marki Hübsch. Wysokość 18 cm. www.fabrykaform.pl

 

Udane połączenia

Polecanym uzupełnieniem dla koloru Very Peri są kolory inspirowane naturą, zarówno w tonacjach chłodnych jak i ciepłych. Dobrze sprawdzą się więc różne odcienie beżu, brązu, palonej gliny oraz zieleni. Takie połączenia warto zestawiać z odcieniami różu i fioletu. Połączenia te dobrze sprawdzą się w przestrzeniach dziennych. Kolor ten bardzo dobrze komponuje się z wszelkimi odcieniami niebieskiego, ponieważ wywodzi się właśnie z tej rodziny kolorów. Ciekawy, wręcz elektryzujący efekt otrzymamy łącząc go z kolorem limonkowym, cytrynowym czy soczystej czerwonej pomarańczy. Te połączenia stosujemy jako drobne akcenty.

 

szkło w kolorze Very Peri

Aranżacja z oferty Westwing. www.westwing.pl

Tekst M. Ćwikła, zdjęcia serwisy prasowe firm

Dodaj komentarz

Instagram