W krainie lodu

Piękne kryształy mienią się w świetle niczym wyrzeźbione z lodu, białe i stalowoniebieskie welury imitują zmrożony śnieg. Na drzwiach szafek zagościły piaskowe wzory dające efekt zmrożenia. Dookoła nas dominuje biel z delikatnymi odcieniami niebieskiego i szarości – niczym w odległej krainie lodu.

Wnętrza inspirowane zimową scenerią i białym puchem wirującym za oknem wnoszą do domu jasność. Pomieszczenie momentalnie wydaje się optycznie większe. Staramy się wprowadzać różne faktury – dzięki temu unikniemy monotonii. Materiały takie jak szkło transparentne, kryształy, farbowane na biało skóry i mięsiste tkaniny nadają mu elegancji. Pozostaje już tylko owinąć się ciepłym, puszystym, białym pledem i poczuć się jak w prawdziwej krainie lodu.

Galeria inspiracji krainą lodu:

  • Umywalka Octagon z postumentem. Wykonana z materiału TitanCeram, który zapewnia finezyjne kształty, precyzyjne kąty i cienkie ściany. Projekt Kai Steffan. Postument może być pokryty skórą lub fornirem (drewnianym albo kamiennym). Cena ok. 25 000 zł. www.villeroy-boch.pl

Tekst M. Ćwikła, zdjęcia serwisy prasowe firm

Dodaj komentarz

Instagram