W piórach i puchu

Lekkie, zwiewne piórka i garstki kolorowego puchu zdobiące tkaniny delikatnie otulają je niczym puchate, unoszące się w powietrzu chmurki. Przysadziste meble od razu wydadzą się nieco lżejsze, a pomieszczenie staje się bardziej przytulne i przyjemne. Chcesz nadać wnętrzu nieco lekkości? Wybierz dodatki wykonane z naturalnych piór.

Naturalne pióra są ostatnio bardzo modne. Dobrze wpisują się w każdy styl. Świadczą też o zainteresowaniu właścicieli naturą. Do tematu można podejść dość zachowawczo, wybierając subtelne dekoracje poduszek, łapaczy snów czy nonszalancko zawieszone boa. W mieszkaniach w stylu skandynawskim, eco czy klasycznym ładnie będą wyglądały pióra w swych naturalnych kolorach, natomiast w nowoczesnych wnętrzach, glamour bądź bardziej awangardowych – także farbowane. Można też wybrać bardziej okazałe i intrygujące dodatki w postaci efektownej wiszącej lub stojącej lampy. Dekoracje z piór można również zrobić samodzielnie. Wystarczy garść piórek i dobry pomysł. Taka dekoracja z pewnością będzie ciekawa, niepowtarzalna i sprawi nam radość. Staramy się jednak ograniczać ilość dodatków wykonanych z piór, żeby nie zdominowały wystroju pomieszczenia.

Galeria dekoracji z naturalnych piór

  • Zjawiskowa lampa A Modern Grand Tour ze strusich piór. Dostępna w różnych kolorach. Cena 4 200 £. www.sweetpeaandwillow.com

Dekoracje z naturalnych piór warto pozostawić w roli głównej. Starajmy się już wtedy nie dodawać zbyt wyrazistych wzorów takich jak pasy, kraty, grochy, zwłaszcza w intensywnych, nasyconych kolorach.

Przedmioty wykonane z piór zwykle pokryte są specjalnymi preparatami antystatycznymi, aby nie przyjmowały kurzu.

Tekst M. Ćwikła, zdjęcia serwisy prasowe firm

Dodaj komentarz

Instagram