Wnętrza inspirowane łanami zboża

Falujące niczym morze łany zboża mienią się w słońcu subtelnymi odcieniami złota. Grają na wietrze swoją melodię. Tworzą piękny, letni krajobraz. Teraz to już jedynie wspomnienie, ale możemy zatrzymać ten sielski widok na dłużej. Przenieśmy choć odrobinę tego wspaniałego krajobrazu do domu.

Otaczajmy się jasnymi, pełnymi słońca, słomkowymi kolorami. Ustawmy plecione kosze, otulmy się lnianymi tkaninami, a w wazonie niech zagości bukiet zboża i kwitnących traw. Jasne, pełne ciepła i słońca mieszkania wprawiają w dobry nastrój i sprzyjają relaksowi. Wnętrza inspirowane łanami zboża przypomną sielski letni krajobraz.

Zdaniem eksperta:

Aleksandra Kłopot, Pattern Design Studio

www.pattern-gliwice.pl

Wnętrza pachnące ciepłym letnim wiatrem

Wracając z wakacji każdy z nas marzy, aby jak najdłużej zachować w pamięci letnie obrazy. Rozstawiamy w domach cięte kwiaty, rozwieszamy wieńce z tegorocznych plonów i suszone zioła.
Dlaczego tak nam tęskno do natury? Otóż przebywając w otoczeniu przyrody wypoczywa nie tylko nasz mózg, ale również cały organizm. Dobrze czujemy się w otoczeniu naturalnych barw natury. Ludzkie oko tęskni za widokiem łanów dojrzewającego zboża i słońcem. Ciepłe neutralne barwy dojrzałego lata takie jak beż, kolor lnu, działają na nasz umysł kojąco. Uzupełniające błękity, seledyn, soczysta zieleń dodatkowo wzmacniają kojący efekt letniej kolorystyki. Przeniesienie do wnętrz barw dojrzałego lata jest doskonałym pomysłem na stworzenie przestrzeni lekkiej i ciepłej w odbiorze oraz sprzyjającej relaksowi.
Zwróćcie państwo uwagę, iż w naturalnym środowisku mało występuje tzw. czystej bieli. Najwięcej mamy beżów i brązów, błękitów i wszelakich odcieni zieleni.
Łączenie odcieni beżów, kremów, ecru, koloru perłowego oraz dobór odpowiednich faktur lnu, wikliny i plecionek daje doskonałą bazę do wnętrza tryskającego wręcz ciepłym powiewem. 

fot. www.pattern-gliwice.pl

Do wnętrz jasnych jako akcenty i dodatki uzupełniające kompozycję warto zastosować jedną lub dwie barwy pełnego lata, takie jak kolor malinowy, chabrowy, malachitowy, żółty słoneczny, lawendowy.

fot. www.pattern-gliwice.pl

Zwieńczeniem wystroju wnętrza pachnącego latem są kwiaty, ptaki, plecionki, delikatne tiule i zapachy.
Przykładem dobrego tła będzie np. tapeta z nadrukiem polnych kwiatów lub ptaków, natomiast kolorowe  poduszki z nadrukiem kwiatów w stylu vintage, rzeźby drewniane zwierząt leśnych lub drewniany zegar z kukułką świetnie sprawdzą się jako akcenty.
Wiele osób zakłada, że współczesne wnętrza są zbyt surowe i nie pasują do nich folklorystyczne akcenty. Nic bardziej mylnego. Łączenie stylów postmodernistycznych oraz stylów vintage doskonale sprawdza się i tworzy piękne kompozycje, głęboko zakorzenione w kulturze, z regionalnym akcentem. Takie wnętrza mają swoją niepowtarzalną duszę. Gorąco polecam zabawę folklorem i kolorami lata.

Poniżej przykładowa realizacja:

Wizualizacja wnętrza mieszkania „Cyprysowe osiedle”- Katowice. www.pattern-gliwice.pl

Dodaj komentarz

Instagram