Zamień dom w restaurację na Dzień Dziecka

Dopiero co świętowaliśmy Dzień Matki, a wielkimi krokami zbliża się kolejne wydarzenie – Dzień Dziecka. Jak w natłoku codziennych obowiązków zorganizować dzień pełen niespodzianek dla najmłodszych? Podpowiadamy jak zaplanować kreatywne opcje obiadowe połączone ze wspólnym spędzeniem czasu.

Plan dnia współczesnych rodziców jest napięty: codzienne obowiązki domowe, praca, zarządzanie rachunkami, wychowywanie dzieci, można wymieniać naprawdę długo! Są jednak takie sytuacje, kiedy warto odstawić to wszystko na bok i skupić się na tym co najważniejsze – wspólnym spędzaniu czasu w gronie najbliższych. 1 czerwca to idealny moment, by zachwycić najmłodszych nieco bardziej wyrafinowanym i pomysłowym podejściem do kulinariów. Tego dnia możecie przekształcić dom w restaurację i zorganizować wieczorny festiwal smaków. Przyszykujcie menu z kartonu, udekorujcie stół, przebierzcie tatę za kelnera, a najmłodszym nałóżcie na głowę czapki szefa kuchni. Odtwórzcie scenerię rodem z najlepszej restauracji! Zaszalejcie i przygotujcie kilkudaniowy posiłek składający się z przystawki lub zupy, dania głównego oraz deseru!

Wspólny czas na wagę złota

To nieprawda, że w kuchni rządzą tylko dziewczyny. Propozycja przyszykowania wspólnej kolacji będzie strzałem w 10-tkę niezależnie od płci. To będzie niecodzienna okazja, aby przetestować coś nowego i sięgnąć po rozwiązania w kuchni, których zawsze chcieliście spróbować, a dotychczas nie było do tego okazji. Praca zespołowa, wspólne dzieło i spędzanie czasu robiąc coś nowego, moment na rozmowy, a na koniec pyszny efekt – to prezent, który łączy w sobie przeżycia i na pewno zostanie w pamięci na dłużej niż kolejna zabawka do kolekcji. Daj dziecku wybór – może zamiast popołudnia w domu wybierzecie się na piknik w ulubionym parku?

 

 

Dzień pełen przyjemności

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że rodzice nie posiadają się z radości obserwując jak maluch pałaszuje talerz pełen warzyw, ale nie oszukujmy się – nie jest to częsty widok. Tym bardziej w dniu tego szczególnego święta warto odpuścić i pozwolić najmłodszym na to, na co mają ochotę. Lody na śniadanie? Niezdrowy obiad? Tego dnia liczy się fakt, że jesteście razem, a nie zdrowe nawyki.

Tysiące kulinarnych inspiracji w jednym miejscu

Z pomocą w szykowaniu niecodziennego obiadu lub kolacji może przyjść Thermomix® TM6 – jedno z najbardziej wielofunkcyjnych urządzeń kuchennych na świecie. Na co dzień korzystają z niego także szefowie kuchni renomowanych restauracji! Sprzęt z powodzeniem oferuje wiele funkcji zastępując wiele urządzeń np. mielenie, wyrabianie ciasta, blendowanie, rumienienie, fermentowanie, gotowanie na parze czy ważenie. To jedno urządzenie, a wiele możliwości – dzięki niemu szybko ugotujesz nawet dwudaniowy obiad. To też kopalnia kulinarnych inspiracji dzięki tematycznym kolekcjom na platformie z przepisami Cookidoo®, które możemy zapisać na nośniku i wyświetlić na ekranie dotykowym urządzenia. Na Cookidoo® powstała dedykowana kolekcja z okazji Dnia Dziecka. Znajdziesz w niej przepisy m.in. na, „burgery Kulfona”, ciastka „kwiatki” na patyku, piknikowe empanadas czy hot-dogowe muffiny.

 

Źródło: materiały prasowe Vorwerk Polska

Dodaj komentarz

Instagram