Zapowiedź nowości HKliving 2022/2023

Nareszcie! Jest już nowy lookbook holenderskiej marki HKliving. Z niecierpliwością oczekujemy go każdej jesieni od 2008 roku. I od prawie ćwierć wieku ani razu nas nie zawiódł. Tak jest i w tym sezonie. Nowości 2022/2023 są kolorowe i inspirujące. To design w najlepszym europejskim wydaniu. Zresztą sami się przekonajcie.

Nowa kolekcja HKliving to ukłon złożony twórcom: projektantom mody, artystom, architektom. Oni i ich prace to nieskończone źródło inspiracji dla projektantów marki.

 

 

Eksplozja kolorów

Znowu! Kolory podpatrzone w mieście, na ulicach, w parkach, na placach zabaw, w małych sklepikach, na szyldach i neonach. Zieleń trawników, błękit nieba, beż fasad kamienic, róż z hinduskiego sari, czerwień ust dziewczyny mijanej na przejściu dla pieszych, oto punkt wyjścia dla palety barw, z której korzysta HKliving.

 

 

Miejski Kosmos

Kulturowa mieszanka, wibrujące życiem, nieustannie zmieniające się miasto, to wartki strumień inspiracji dla artystów i projektantów. Od samego początku istnienia, holenderska firma nie zapomina, że projektowanie nawet najpiękniejszych przedmiotów, to proces długotrwały, wymagający pracy, cierpliwości i zaangażowania. Dlatego każdy ich produkt jest testowany pod kątem funkcjonalności. Podkreślają, że meble i akcesoria z nowego katalogu są warte uwagi jako obiekty, lecz także dobrze wpisują się w istniejące, zamieszkałe i umeblowane wnętrza.

W kolekcji 2022/2023 odkryjemy znane już z poprzednich lat meble w nowych odsłonach, a także zupełnie nowe modele. Żywe kolory, odważne nadruki, zaskakujące połączenia materiałów. Dzięki nim przekonasz się, że dom nie musi być szary i że bez problemu poradzi sobie z żartem, pikanterią, suspensem. Miłośnikom sztuk pięknych wpadną w oko nowe, ręcznie malowane na płótnie, abstrakcyjne obrazy oprawione w akrylowe, półprzezroczyste ramy, wszystkie dostępne w BM Housing.

 

 

Wszystko już było?

Projektanci HKliving lubią oglądać się przez ramię. Do czasów pierwszego lądowania człowieka na Księżycu, czy lata miłości w Woodstock. Chcą odkrywać nieodkryte, a jednocześnie odkrywać ponownie to, co dobrze znane i oswojone. Stąd w najnowszym katalogu wątki vintage. Oczywiste – w kolekcji ceramiki 70’ i mniej dosłowne, lekko retro – w formach lśniących kolorem mebli i wzorzystych akcesoriów.

Aura vintage otacza kolorowe komody z MDF-u. Niebieska, brązowa i różowa, w odcieniach ściągniętych ze spódniczek mini samej Mary Quant są trochę kosmiczne ze względu na wyoblone uchwyty. Podobnie okrągłe stoły (tu mamy jeszcze zieleń trawnika z Hyde Parku, odcienie fasad i chodników miast, kolor pomarańczy na ulicznym straganie). I najprawdziwszy hit kolekcji! Duży, prostokątny stół do salonu lub domowego biura. Najbardziej niebieski ze wszystkich niebieskich stołów na świecie.

 

 

Światło na horyzoncie

Wnętrza oświetlają głównie lampy biurkowe. Jest srebrna lampa-grzyb, są lampy, których ceramiczne podstawy nawiązują do estetyki kolekcji 70’. W nowym katalogu znajdziemy także nowe wersje lampionów i najbardziej chyba znanych lamp marki – plecionych, ażurowych abażurów.

 

 

 

Hit

W tym sezonie rozsiądziemy się na sofach tapicerowanych płótnem o widocznej fakturze. Wszystkie w kolorach ziemi. I na nowych krzesłach, które na bank staną się gwiazdami holenderskiego designu. Są delikatne, ale stabilne. Wykonane z metalu i tapicerowanych poduszek, zachwycają proporcją i dopracowanym detalem (ach, te dębowe podłokietniki!). Koniecznie zwróćcie uwagę na krzesła w kolorach Nude, Dusty i Olive.

Wśród tekstylnych dodatków panuje nieskrępowana dowolność. Jest trochę etno i folku, są kiczowate dywany shaggy i poduchy wykończone modną techniką tuftingu.

 

Teraz nasza kolej, by wszystko skomponować tak, by miało ręce i nogi. Nie wpadajcie jednak w panikę. HKliving swoje kolekcje tworzy tak, by wszystko, co się w nich znajdzie tworzyło całość. Eklektyczną, różnorodną, czasem zabawną – dokładnie taką, jak tętniące życiem kosmopolityczne, kolorowe miasto.

Materiał prasowy: BM Housing

Dodaj komentarz

Instagram