5 dobrych rad od architektów wnętrz

1. Czerń i biel: duet idealny i zawsze bezpieczny

Zarówno Coco Chanel, jak Karl Lagerfeld są tego najlepszymi przykładami: od mody po projektowanie wnętrz- czerń i biel to bezpieczna klasyka. Kontrast pozwala na nieskończoną ilość wariantów i nigdy nie jest nudny. A to sprawia, że takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w kuchni czy łazience albo podczas dekorowania stołu.

 

 

W łazience biała ceramika na czarnych meblach – lub odwrotnie – nada pomieszczeniu niezwykłego wyglądu. Na stole czarne i białe kolekcje porcelany można mieszać i łączyć w zależności od gustu i nastroju. Nawet La Boule, designerski zestaw obiadowy dla dwojga, wygląda rewelacyjnie w połączeniu czerni i bieli. 

A zatem: eksperymentuj z różnymi kombinacjami, w zestawie bieli i czerni trudno uzyskać zły efekt!

 

 

2. Marmur nie tylko dla okazałych domów

Marmur często kojarzy nam się z wizjami klasycznych filarów, rozległych patio i dostojnych sal. Jeśli Twój budżet i dostępna przestrzeń są ograniczone, a marzysz o marmurowych wzorach, nie musisz z tego rezygnować. Marmurowe wykończenie wygląda świetnie na płytkach łazienkowych, na blacie roboczym lub froncie szafki w kuchni, jak również na stolikach kawowych.

 

 

Ciekawym pomysłem dla wszystkich wielbicieli marmuru jest fantastyczny kubek To Go w tym wzorze. Doda on stylowej, królewskiej nuty każdej przerwie na kawę.

 

 

3. Kolor zmienia wszystko

Kolor to absolutnie magiczna różdżka, jeśli chodzi o dekorowanie domu. Projektantka Gesa Hansen wyjaśnia ten fenomen w następujący sposób: “Dla mnie kolor jest duszą produktu. Kolor może budzić tak wiele emocji i zmieniać praktycznie wszystko: nastrój, wymiary czy charakter pomieszczenia.” Dla Villeroy & Boch ta niemiecko-duńska projektantka, wymieniona przez m.in. Architectural Digest jako jedna ze 100 najlepszych projektantów, zaprojektowała umywalkę Artis w dziewięciu modnych kolorach.

 

 

A na stole kolekcje takie jak Amazonia i Avarua stworzą piękną, kolorową atmosferę.

 

 

4. Drewno, czyli naturalny wygląd

Czy to w stylu scandi, japońskim czy boho: najnowsze trendy we wnętrzach podkreślają przede wszystkim naturalny wygląd. A prawie żaden inny materiał nie jest tak różnorodny i piękny jak drewno: może wyglądać chłodno lub przytulnie, nowocześnie lub rustykalnie. Zaspokaja również nasze pragnienie życia w harmonii z naturą. Meble łazienkowe w dekorach imitujących naturalne odcienie drewna dają poczucie spokoju i relaksu. Również fronty szafek w kolorze jasnego dębu lub czerwonego orzecha sprawiają, że kuchnia wygląda bardziej przytulnie.

 

 

W kolekcji Artesano Original wybrane drewniane akcesoria, takie jak talerze do serwowania, deski do krojenia i salaterki zapewnia naturalną przyjemność.

 

 

5. Pokaż pomieszczenie w odpowiednim świetle

Jedna duża lampa na środku pokoju? Pomysł, który przyprawia projektantów wnętrz o dreszcze. O wiele lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie kilku pośrednich źródeł światła, aby oddać charakter pomieszczenia. W łazience szafki z oświetleniem ściennym, podświetlane półki lub listwy LED zapewniają nastrojowe efekty. Podświetlane lustra z możliwością wyboru barwy światła i jego natężenia nie tylko stwarzają nastrój, ale również dopasowują się do codziennych czynności w łazience: od porannego golenia po relaksującą kąpiel wieczorem.

 

 

Podświetlane lusterka kosmetyczne i przyciemniane lampy stołowe są dostępne również w wersji na baterie – idealne rozwiązanie dla nastrojowych efektów świetlnych.

 

 

Źródło: Villeroy & Boch

Dodaj komentarz

Instagram