Kaufland zachęca klientów do pomocy potrzebującym – świąteczne zbiórki żywności w sklepach sieci

W Polsce 1,6 mln osób żyje poniżej poziomu skrajnego ubóstwa, co oznacza, że na miesięczne utrzymanie dysponują kwotą mniejszą niż 692 zł.1 Chcąc pomóc potrzebującym, Kaufland wspólnie z Federacją Polskich Banków Żywności oraz Caritas Polska po raz kolejny organizuje w swoich sklepach świąteczne zbiórki żywności. Produkty o długim terminie przydatności ofiarowane przez klientów trafią m.in. do wielodzietnych rodzin i osób bezrobotnych.

Przed dwa nadchodzące weekendy (25-26 listopada oraz 2-3 grudnia) w ponad stu sklepach Kaufland klienci będą mogli dołączyć do ogólnopolskiej zbiórki żywności na rzecz potrzebujących. Do specjalnie oznaczonych koszy zbierane będą produkty pierwszej potrzeby o długim okresie przydatności do spożycia, takie jak olej, mąka, makarony, kasze, konserwy, słodycze, kawa, herbata itp. Zgromadzone dary trafią do osób najbardziej potrzebujących m.in. osób z niepełnosprawnościami, wielodzietnych rodzin, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, bezrobotnych, a także ukraińskich uchodźców przebywających w Polsce.

Od lat angażujemy się w świąteczne zbiórki żywności, każdorazowo przed Wielkanocą oraz Bożym Narodzeniem. Klienci sklepów Kaufland chętnie dzielą się dobrem i niosą pomoc potrzebującym. Rok temu w ramach bożonarodzeniowej akcji udało nam się zebrać ponad 17 ton produktów spożywczych. Wspólnie z Federacją Polskich Banków Żywności oraz Caritas Polska zwracamy także uwagę na zjawisko marnowania żywności. Podczas, gdy tak wiele osób nie może pozwolić sobie na pełnowartościowy posiłek, codziennie marnują się ogromne ilości jedzenia. To problem o charakterze ekonomicznym, ekologicznym oraz etycznym, dlatego na bieżąco przekazujemy naszym partnerskim organizacjom produkty, których nie możemy już sprzedać, ale wciąż są zdatne do spożycia. Ich wartość w ciągu ostatniego roku wyniosła ponad 8 milionów złotych – mówi Maja Szewczyk, dyrektor Działu Komunikacji Korporacyjnej Kaufland Polska.

1 Dane z oficjalnej strony internetowej Federacji Polskich Banków Żywności: bankizywnosci.pl

Źródło: Kaufland

Dodaj komentarz

Instagram